Trandafiri bebe Iris

bebe Iris

Active Member
Pocalinda a spus:
:indragostit:

Bebe sunt fara cuvinte. Imi vinzi si mie cativa butasi in august? Am ochit unii de pe pagina 12 :oops:
Iti dau cum sa nu, doar ca nu stiu cati mai rezista fara sa-i tai. Desi acum fac bobocii si mi-e mila de ei, furtuna de sambata mi-a rupt boltile si le-a culcat la pamant...sper sa reusesc sa remediez situatia cumva, fara sa tai toti trandafirii, ptr a-i descalci de pe fiarele pe care s-au catarat. :(
 

Pocalinda

Member
E bine cand totul se termina cu bine :D . Iti multumesc, iarta-mi indrazneala dar in fata unor asemenea frumuseti nu poti sa nu suspini.
 

victoria222

Active Member
elenaelena a spus:
bebe iris, am comandat si eu un westerland dar in oferta celor de la coral scria ca e floribunda, acesta a fost principalul criteriu in functie de care am comandat trandafirii.... :?
bebe Iris a spus:
am vazut si eu, pe site-ul respectiv(chiar am remarcat)...poate ca se poate dirija si ca urcator...oricum al meu a facut anul acesta tije noi de 5 metri, nu are cum fi floribunda, dupa parerea mea... :)
 

elaelena

Member
daca se face atat de mare nu stiu cum am sa ma descurc; locul lui e in gradina de la bloc unde nu prea imi vine sa cumpar si suporti , bugetul fiind oricum tare mic( abia am reusit sa achizitionez plantele....)
 

bebe Iris

Active Member
elaelena a spus:
daca se face atat de mare nu stiu cum am sa ma descurc; locul lui e in gradina de la bloc unde nu prea imi vine sa cumpar si suporti , bugetul fiind oricum tare mic( abia am reusit sa achizitionez plantele....)
pregateste fondurile de urgenta...ptr ca el creste foarte, foarte mult in sus :| :wink: :D
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
:eek: o sa fie o gradina de vis !

si eu am plantat Solero ,dar lastarii care sunt deasupra musuroiului sunt negre ,sub musuroi inca nu am umblat ca e inghetat pamintul ! sper sa traiasca :?
 

bebe Iris

Active Member
sannamaria a spus:
:eek: o sa fie o gradina de vis !

si eu am plantat Solero ,dar lastarii care sunt deasupra musuroiului sunt negre ,sub musuroi inca nu am umblat ca e inghetat pamintul ! sper sa traiasca :?
Multumesc Anna! :D Din pacate la mine sunt cam inghesuiti, sper totusi sa infloreasca frumos. Ce bine ar fi sa-ti reziste Solero, ca e foarte frumos...
 

elipopa

Active Member
minunati, eu n-am mai ajuns la tara sa vad ce fac ai mei plantati in toamna! nu mai trece odata zapada asta, sunt tare curioasa cum vor fi trecut iarna!!
 

GeorgeB

Member
Salut!
Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Am cumparat de la Carrefour un trandafir inradacinat (e inca in ambalajul sau) si am observat ca a inceput sa inmugureasca....are deja vreo 5. Ce sa fac cu el....sa-l pun intr-un ghiveci si sa-l transplantez mai tarziu (sfarsitul lunii martie e bine?) sau sa-l pun la "la rece"? (cam la ce temperatura?) Nu se vor innegri mugurii daca-l las in ambalaj?
 
Sus