Trandafiri albela

aleynad

Active Member
Moderator
foarte frumosi, felicitari!!!
cel cu boboc negru m-a dat gata!
nu stiam ca exista si asa ceva :?
 

albela

Active Member
Multumesc. Acum sunt din nou toti infloriti si e o placere sa stai in gradina. Iar Crimson Glory (cel cu bobocul negru) face florile parca mai mari si tin mai mult ca la alte soiuri.
 

victoria

Active Member
albela...ce sa mai zic,ca m-ai lasat ca la dentist.Am rasfoit pe aici toate paginile si nu ma mai satur.Abia astept sa imi inmultesc si eu colectia de trandafiri.O sa pun si eu cativa butasi zilele astea de la o vecina,doar sa se mai opreasca ploaia putin,si sper sa se si prinda.
Oricum,pana la trandafir negru in gradina mea mai e cale lunga...dar tot o sa imi iau si eu pana la urma.Ca prea e frumos.Si toti ceilalti.
 

mirela06

Active Member
Dea, minunat ce poti sa ne arati. Atita sensibilitate si liniste imi aduce in suflet, incit sunt plina de bucuria culorilor si melodiilor. Multumesc :hug:
 
A

Anonymous

Guest
albela a spus:
Multumesc. Acum sunt din nou toti infloriti si e o placere sa stai in gradina. Iar Crimson Glory (cel cu bobocul negru) face florile parca mai mari si tin mai mult ca la alte soiuri.
splendizi trandafiri
iar crimsonul e splendid
il tzii in plin soare,are ceva preferinte?
pamant special de trandafiri macar la inceputuri?
 

albela

Active Member
Toti trandafirii sunt plantati in plin soare. Nu folosesc pamant special de trandafiri si nici ingrasaminte. Crimson Glory este intradevar un trandafir de soi: rezistent la boli, infloreste incontinuu, floarea este mare si eleganta si tine mai mult ca la alti trandafiri.
 
A

Anonymous

Guest
multumesc de raspuns
inseamna ca e un trandafiri de achizitionat
o sa-l caut
 

v.cristina

Active Member
albela a spus:
Toti trandafirii sunt plantati in plin soare. Nu folosesc pamant special de trandafiri si nici ingrasaminte. Crimson Glory este intradevar un trandafir de soi: rezistent la boli, infloreste incontinuu, floarea este mare si eleganta si tine mai mult ca la alti trandafiri.
asa trandafiri sa tot ai in gradina :) :) :)
 

presco

Active Member
albela a spus:
Poate sa imi spuna cineva numele acestui trandafir? Dintre toti trandafirii cumparati anul trecut (vreo 10) este cel mai florifer, viguros si rezistent la boli. Nu mai spun ca este foarte frumos, are florile mari, parfumate, cu marginile dantelate iar culoarea este variabila pe masura ce se trece floarea (cam ca la samba dar nu la fel de accentuat). Imi place mult de tot si as vrea sa il inmultesc. Daca il mai are cineva si ii stie numele multumesc anticipat :D .

Daca este un thea cu tija lunga atunci mai mult ca sigur este PEACE
 
Sus