The Fairy

lucia2002

Active Member
Gabiuta a spus:
Ca sa se dezvolte compact :mrgreen:
Gabiuta, ia-o ca o parere personala si nu ca pe un sfat, fiindca eu mai am multe de invatat - nu taia trandafirul anul acesta, mai lasa-l sa creasca, este inca micut.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Aoleu de cind nu am mai intrat pe aici.
Dna Ggabi,adica eu, nu numai ca s-a hotarit dar i-a si taiat chiar atunci iar acum sunt desi si frumosi nevoie mare.Chiar si cei in ghiveci s-au imbogatit in noi ramuri si sunt stufosi in urma taierii:
cel alb de ex:


Ana are si ea butasi roz :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Asculta Dra Anamaria ...pai ce ai pazit de nu ai deschis ciocu cind am tuns trandafirii??? :x
Chiar ma inervozezi :suparat:
Ia sa faceti cerere cu.... dop :mrgreen: sa va dau in toamna si din alte culori :D daca o sa am ce tunde :roll:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
da ! sa traiti ! la toamna iti cer si alte culori :oops: :rofl:

nu stiu ce am pazit :? pana acuma nu l-am vrut ,dar tot vorbiti de Fairy si atat m-am uitat la poze cu flori ,ca-l vreau si eu :)
 

lucia2002

Active Member
Gabiuta a spus:
Asculta Dra Anamaria ...pai ce ai pazit de nu ai deschis ciocu cind am tuns trandafirii??? :x
Chiar ma inervozezi :suparat:
Ia sa faceti cerere cu.... dop :mrgreen: sa va dau in toamna si din alte culori :D daca o sa am ce tunde :roll:
Gabiuto cum ne impartim noi ofertele tu lui Ana cu un singur N, eu lui Anna cu doi!
 

lucia2002

Active Member
sannamaria a spus:
da ! sa traiti ! la toamna iti cer si alte culori :oops: :rofl:

nu stiu ce am pazit :? pana acuma nu l-am vrut ,dar tot vorbiti de Fairy si atat m-am uitat la poze cu flori ,ca-l vreau si eu :)
Este un trandafir uimitor, as putea spune ca i se potriveste perfect numele !
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Asa este.Uimitor.Pe cei roz ii am de multi ani si asa cum am mai spus ii mentin pitici.Sunt spectaculosi. :D
 

belisima

Well-Known Member
gabiuta ce diametru au ghivecele tale de la fairy?am si eu un butas prins si as vrea sa il pun intr-un tub :) am un tub ramas de la fantana ,indeplineste cu succes rolul de ghiveci de vreo 20 de ani :wink: e ingust dar adanc,nu are fundul astupat...credeti ca ar merge sa se reverse din tub? 8)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Adincime 40 cm.Diametru nu stiu dar este mare oricum.Daca vrei o sa merg miine sa masor.
De care tub?Din ala ingust?Nu cred ca e bun... :?
 
Sus