studiu de caz trandafir STERLING

irinabv

Active Member
Moderator
Stati ca vin eu imediat cu Sterling-ul meu. Numai sa-l incarc in album, ca azi am facut pozele :)
 

irinabv

Active Member
Moderator
Culmea e ca in coltul ala de gradina am niste garofite nemtesti si o tufa de Malope exact aceeasi culoare. S-o fi inspirat de la ele? :x
Si nu stiam nici una ce culori vor iesi :?
 

lelia

Well-Known Member
Irina e frumos .Daca e si parfumat si nu mai ai unul la fel ,zic eu, ca te-ai scos :D

Nu e albastru ,nici macar pe aproape dar,nu are tepi e parfumat si nu mai am altu de aceias nuanta :rofl:

sterlingul meu cel care s-a lasat asteptat

 

Mnina

Well-Known Member
Moderator
Eu am observat la ai mei ca soarele le influenteaza culoarea,la inceputul verii si toamna culorile sunt mai aprinse,in timp ce in toiul veriipar mai decolorati,ma refer la cei care sunt in plin soare.
 

irinabv

Active Member
Moderator
Lelia, multumesc. Nu e parfumat, decat daca iti bagi tare nasul in el si iti doresti foarte tare sa miroasa :rofl: , dar intr-adevar, e frumos. Si al tau e frumos, pare un pic bleu. Nu sunt ei albastrii, dar macar nu sunt urati.
Albela, tot e bine ca face flori, nu? :D Ca te plangeai ca nu-i merge bine. Asa ca sa nu te superi pe el, saracutul, ca n-are nici o vina, si sa-l lauzi ca e supravietuitor :D Si asteptam poze, cine stie ce frumusete iti iese :wink:
 

lelia

Well-Known Member
:rofl: Mymo ,zau daca nu m-am distrat copios ,cu trandafirii astia cumparati :rofl:
Sunt totusi foarte frumosi .Sissi-ul meu e un roz obisnuit si mai am inca 3 bucati identice ,iar blue catarator e un rosu inchis, dar cel putin e parfumat ,deci....
 

albela

Active Member
Da, dar daca te uiti bine (chiar foarte bine) ai sa vezi ca una din flori are pe 2 petale o nuanta de mov-lila pe margine. :)
 

adana

Member
nu mai conteaza acum culoarea.se pare ca la nimeni nu a iesit cum trebuia,dar tot va puteti numi norocosi.aveti niste exemplare superbe.sa va traiasca!
 
Sus