Streptocarpusi infloriti

ste

Member
Multumesc, si eu il iubesc pe el, mai are bobocei dar nu m-am putut abtine sa vi-l arat de acum
 

Tina

Active Member
O sa vezi ca e pus pe inflorit.. am si eu (multumesc, Ani), e f. infloritor si floarea e destul de mare comparativ cu altele... daca nu ma insel, e Pocahontas.. :?: :?:
 

kalismera47

New Member
Am citit si eu topicul asta, si nu inteleg de ce va mor streptocarpusii pe capete. Eu ii ud cand li se usuca pamantul, si n-am treaba cu ei, sunt plini de flori la fel ca atunci cand i-am cumparat.
E adevarat ca la un moment dat ii pusesem cu tot cu ghiveci intr-un vas ornamental fara gauri si se cam intristasera, dar si-au revenit. ii tin pe o fereastra dinspre nord si sunt plini de flori.
Acum ma chinui sa prind pui din niste frunzute primite, pe drum s-au cam ofilit dar le-am pus sub pet si si-au revenit miraculos.

Ce am vazut aici pe forum m-a inbolnavit si pe mine.
Spor la treaba, si mai asteptam poze!


http://good-times.webshots.com/album/563108919vGCJXM
http://good-times.webshots.com/album/563259119hZokyN
 

auroradumbr

Member
Frumosi streptosi, kalismera.
Puisorul meu creste tare frumos si imi e tare drag.De-abia astept ziua in care va imboboci si va inflori!!!!!!!! :D
 

miha

Member
Superbi Iudit...si pe mine m-a prins boala cu ei... :oops: sa te bucure cu multeeeee floricele superbe... :rose:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Fetelor voi ati observat cate zile dureaza o floare? Din clipa cand se deschide pana apar primele semne de ofilire?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am intrebat pentru ca floarea de la acel piticut lavanda este inca bine si a trecut mai mult de o saptamana. Nu?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Da,a trecut.Tin mult si imi place ca una trece,alta infloreste.Dupa ce apar bobocii,multa sunt tot infloriti.
 

tinaM

Member
Eu am reusit s-o fac, gata! Am plecat hai-hui prin oras dupa o streptocarpellie si... Sunt fericita posesoare al unui streptocarpus :rofl: ; are o interesanta culoare rosie.
Mi-a ramas locul gol din cosul pt streptocarpella dar, pe de alta parte, nu mai pot de dragul noului locatar. Sper sa vi-l arat cat de curand
 

Tina

Active Member
Streptorcarpus.. rosu.. musai sa ne arati poza cu el, sa il stapinesti sanatoasa ! :wink:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumosi Tina!
Si la mine amandoi sunt de anul trecut,al doilea am crezut ca l-am pierdut,dar probabil ca ii place la mine. :wink:
Vreau alb si roz! :oops:
 
Sus