separarea violetelor

emeclau

Active Member
Annamaria, mersi :D
stati linisitite, ca si la mine au mai murit , din pacate
unele varietati mi le doream foarte mult si nu o sa renunt ...la primavara sigur voi face rost de ele
:)
 

emeclau

Active Member
cam asta fac 2-3 ore pe zi , uneori si mai mult :D



cateva varietati : Beca's Pink Crochet, Rob's Loose Goose, Milady, Merida Wasp, Royal Wasp, Mac's Just Jeff, Space Cadet, Rainbow's Wheeping Clown, Snow Leopard, Snow Wasp, Senk's Alchemy Parakeet, Buckeye Sarsparilla, Lollipop, Morgan's Pure Joy, Jolly Orchid
 

miha

Member
Frumoase varietati... :indragostit: Tinem pumnii sa se prinda toti puisorii... :D

Iar tie...spor la treaba!!!! :) :wink:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Claudia, ce-i acolo!!!!!! Wooowwww!!!! :eek: :roll: :aoleu: Pai e munca, nu gluma sa le separi pe toate! :nu stiu: Eu obosesc numai cand ma uit la ele! :cascat: :nu-mi_place: :whew: Spor la treaba! :D
 

emeclau

Active Member
mai, decat sa mor de ciuda, mai bine mor de incantare :rusine:
da, fetelor,auziti, aveti ceva cu mine? :evil:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Nuuuuu! :eek: Dar vrem sa vedem mai repede violetele inflorite, ca la ce ai acolo o sa fie ceva de vis! :ros_unghii: :ros_unghii: :visator: :visator: :roll: :roll: :D :D :D
 

danya

Active Member
emeclau a spus:
cam asta fac 2-3 ore pe zi , uneori si mai mult :D



cateva varietati : Beca's Pink Crochet, Rob's Loose Goose, Milady, Merida Wasp, Royal Wasp, Mac's Just Jeff, Space Cadet, Rainbow's Wheeping Clown, Snow Leopard, Snow Wasp, Senk's Alchemy Parakeet, Buckeye Sarsparilla, Lollipop, Morgan's Pure Joy, Jolly Orchid

Puii acestia sunt gata de a fi despartiti? :eek:
 

emeclau

Active Member
astia si inca 3 rafturi :)
sunt si varietati mini si semi-mini , acolo e cea mai mare distractie :ros_unghii:
am o slabiciune pentru varietatile cu frunze girl, mai ales mini sau semi-mini... :p ..daca mai e si variegata sau curgatoare, adica trail.. :salivat:
ca tare am asudat pana le-am adus in colectia mea :la telefon: :aoleu:
:rofl: :rofl:
 

gabiee

Active Member
woooowwww !!!
ce de puiuti ai acolo ..... :D
desparte-le repede , si fa inventarul , eu abia astept oferta ta cu cele de vanzare ( mai ales frunze ) - ca in toamna am tot stat pe ganduri , dar acum m-am hotarat :)
 

emeclau

Active Member
Ena, mersi :hug:
tu chiar stii ce inseamna ..si tu ai o colectie impresionanta de plante :)
Gabiee, oferta de violete va aparea in martie, sa fie afara 12-15 grade
fii pe faza :p
 

emeclau

Active Member
si eu astept luna martie , dar cu listutele inca nepregatite :rofl: :rofl:
va multumesc fetelor, sa stiti ca imi da putere vorbele voastre bune :rose:
 
Sus