Senecio confusus

D

dyayzh

Guest
Sunt un pic confuza..ce ai reusit? Imi place mult florea..ai reusit sa o faci sa infloreasca? sa-i pui sprijin? sa o cumperi?
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Da ceva detalii draguto.Unde o tii,cat o uzi,cat soare?
Nu de alta dar am si eu un pui mic.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:oops: Multumesc.E frumusica.
Soare mult,apa cit vrea ea si......cred ca dragoste.
Nu am cumparat-o .Nu stiu daca se gaseste la noi :? Mi-a fost daruita cu multa iubire :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
A pus cineva seminte de aceasta planta?
Incep un experiment si as dori amanunte......... :)
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Nu,nu seminte.
Am primit anul trecut un lastar care s-a prins,crescut si iernat fara probleme.Imi place mult aceasta planta,mai ales ca e de la cineva special.
 

doina

Member
Si al meu a iernat fara probleme , multumesc Iudit. Acum creste ca nebunul , un lastar a ajuns in tavan , nu stiu ce sa-i mai fac l-am taiat de 3-4 ori in iarna asta :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Experiment cu reusita :wink:
Semintele acestei plante sunt ca niste ace minuscule.Am presarat intr-o jardiniera cca. 100 de ace.Mi-au rasarit 3 :evil: si a rezistat una. :mrgreen:
Dar..........sunt foarte mindra :) .Este acum de cca. 3 cm.La anul (daca nu moare intre timp :aoleu: )sigur voi avea si ceva floricele.Seminte mai am deci o sa mai incerc.......... :oops: poate scot mai multe plante de data asta :?:
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Se usca mai toti lastarii,toamna cand il duc in casa.Primavara lastareste si creste tare.
 

iudit

Well-Known Member
Moderator
Iar i-am facut poza pt. ca-mi place tare:


Dar numai la mine infloreste?
 

doina

Member
Eu l-am pierdut .
Am reusit sa-l fac sa supravietuiasca in prima iarna dar la a doua nu a mai supravietuit :(
 
Sus