Phalaenopsis part 2

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

sarselia

Active Member
Moderator
Cristina asteptam cu nerabdare sa o vedem in toata frumusetea!

Pesi sunt minunate micutele tale!Imi plac enorm cele mici -parca ar fi niste bijuterii.
Sa va traiasca tuturor si sa va bucure cu cat mai multe flori!
 

ghia_don

Active Member
Isi incep spectacolul de lunga durata


Prima am cumparat-o fara flori si vad ca s-a nimerit sa nu fie la fel cu ce mai aveam...
 

Rami11

Member
:eek: Ghia sunt superbe! :visator:
Trebuie sa-mi cumpar si eu neaparat macar o orhidee! Imi doresc de mult dar mi-a fost frica sa nu le omor cumva :oops:, dar tot citind pe aici mi-am dat seama ca nu sunt deloc asa de pretentioase cum credeam eu :D
 

Rami11

Member
Da, am citit pe aici. Acum nu-mi ramane decat sa planific o excursie pana la Oradea, ca aici la mine nu am de unde cumpara :(
 

refu

Member
Prima Phalaenopsis montata pe lemn, ii place nemaipomenit, radacinile cresc voios, ba chiar face si o tija florara, poze mai jos :





 

sarselia

Active Member
Moderator
Ghia ca de obicei ai niste phale minunate!A 3-a si a 5-a mi-au placut tare mult.
Sa iti traiasca si sa te bucure cat mai maul cu florile lor gingase.

Refu felicitari pentru experimentul cu phala montata pe lemn.
Iar cea inflorita este superba!

Sa va traiasca tuturor si sa le vedeti pe toate frumoase si inflorite!
 

ghia_don

Active Member
Arselia, cea de-a treia e pui de la "mama eroina", care in momentul asta mai are doi atasati...Primul pe care il voi replanta il trimit la Arad :wink: ...ce zici, te gaseste acasa??? :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Multumesc Ghia dar nu il accept fara un schimb.
Momentan se pun si ale mele pe inflorit si voi vedea ce si cum am si iti voi trimite si eu tie ce nu ai.

:wink:
Chiar ca ai avut o mama eroina de toata admiratia!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus