Nu stiti ce hibiscus aveti?

cory_helen

Active Member
nu am pus... i-am pus in paharele din alea din plastic... sa le pun sticle la toti?

o sa incerc ... e prima data cand procedez asa... o sa pun la unii da si la unii nu...
8)

sa mai pun apa din cand in cand?
mersi mult, angela... pup.

:oops:
 

mymo

Active Member
Cory,daca pui pet,ar trebui sa faca condens,cand vezi ca nu mai sunt picuri de apa pe pet ii pilverizezi.
 

cory_helen

Active Member
mersi mult, voi incerca chiar de azi... merge sa pun mai multi sub acelasi pet?

in total sunt vreo 9... sau le trebuie pet individual? mersi mult de tot... va pup...

:D
 

mymo

Active Member
pune sub pet cat incape,cu atat mai bine,daca-s mai multi transpira mai tare si nu mai trebuie sa-i pulverizezi.
 

cory_helen

Active Member
ok, sa traiti am inteles...

ma gandeam ca ar incapea vreo 4-5 odata...
o sa-i si pozez pe parcurs... 8) :oops:
 

mirelush

Member
am si eu nevoie de ajutor pentru a identifica cativa hibiscusi :

nr 1 :
nr 2 :
nr. 3 :
nr. 4 :
nr. 5 :
nr.6 :
nr. 7 :
 

sini

Well-Known Member
Multumesc.Si floricelele voastre sa traiasca si mai ales sa infloreasca!Nu asta ne dorim oare toti?
Nu fi suparata Angela.Trebuie sa ai rabdare,muuuulta rabdare.Hibi ciclam e cumparat in februarie.Era planta matura(crengi lemnificate).Am crezut ca va inflori repede.Nu a fost asa.Mai am unul galben cumparat odata cu acesta care inca nu s-a hotarat sa infloreasca.Treaba lui .Eu nu ma grabesc(cu toate ca tare as vrea sa-i vad o floricica).
 

lelia

Well-Known Member
Numai timpenii fac :oops: :cry: Cornelia te rog sa stergi tu mes. anterior m-ai fac o incercare ,daca nu-mi iese ma las de sportu'asta


 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am corectat. Mai mergi o data la albume si vezi cum se apeleaza corect pozele. Tu amesteci instructiunile si n-are cum sa-ti iasa.
 

lelia

Well-Known Member
Multumesc ,Cornelia,nu stiu de ce nu reusesc :( iarta-ma te rog,mereu tre 'sa corectezi dupa mine :oops: se vede cu ochiul liber ca eu si calculatorul nu avem nici-o tangenta :?
 
Sus