Muste multe - cum scap de ele?

mikka

New Member
Am o mare problema care poate parea bizara dar pe mine ma scoate din sarite. Vecinii mei au multe animale (porci, vaci, gaini, porumbei, curci) si nu prea dau pe afara cu curatenia la ele. Asa ca am o gramada de muste de care nu stiu cum sa scap, asa ca poate stiti vreun remediu testat chiar de voi. In casa nu e problema dar in exterior sunt exasperante. Poate parea exagerat dar cand stam si noi la masa afara e jale, nu putem tine nimic descoperit :x . Am menta si ceva plante pe acolo dar nu fac fata. Citisem pe undeva de o solutie data pe casa si pe pomi ca sa nu mai vina, dar nu mai gasesc acum informatia.
Daca nu am postat corect, fiind vorba de plante, o rog pe Cornelia sa mute la locul corect. Multam!
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Reclamatie , au voie sa creasca animale doar daca vecinii sunt de acord .

Nu ai ce face , pentru ca sursa de regenerare muste va fi tot mai mare odata ce caldurile vin
 

mikka

New Member
danero2004 a spus:
Reclamatie , au voie sa creasca animale doar daca vecinii sunt de acord .

Nu ai ce face , pentru ca sursa de regenerare muste va fi tot mai mare odata ce caldurile vin
E o solutie, numai ca vecinul posesor de porci care sta cel mai aproape de mine are si grija de casa si curte cat suntem plecati, nu prea as vrea sa intru in discutii cu el :? , plus de asta are un temperament mai... vulcanic :pumni: .
 
Sus