Mici ornamente pentru ghivece

iudit

Well-Known Member
Moderator
Si eu am!!!Exact ca a ta!Dar mai am si mamarute si fluturasi si albinute!Mie imi plac mult!
 

daisy111

Active Member
Inca de aseara am vazut broscuta ta si mi-a placut foarte mult!am si eu cateva buburuze si niste chestii facute de mine,imi plac mult ca inveselesc ghiveciul,cel putin atunci cand nu sunt flori :wink:
 

mihai63

Member
Am uitat sa precizez:
Astept comentarii,sugestii,reclamatii,critici si carcoteli......aviz amatorilor...sau mai bine zis......astept provincia :tavalit: :tavalit: :tavalit:

Iar despre culoare....DE GUSTIBUS ET COLORIBUS NON DISPUTANDUM :rose:
 

mihai63

Member
Glumeam desigur,dar am de fapt o alta curiozitate:nu mai e nimeni care sa aiba astfel de obiecte decorative?
 
A

Anonymous

Guest
Mihai,ai putintica rabdare,le trec si eu in inventar mintenas,dar numai dupa ce ne va acuza Mihail, si pe aici de pseudoarta.Astept cu nerabdare aparitia , cu otravurile dupa el.
Pana atunci,ai grija de broscute,sa nu stea pe frunze otravitoare. :oops:
 
A

Anonymous

Guest
MIHAI63...imi plac la nebunie chestiile alea. :suparat: :eek:f: :suparat: Unde-i corabia ? Ai vindut-o ca marinarul de la LEU,ori ai dus-o la expozitia de yahturi de la Bucuresti ?
Daca tot esti cuprins de emulatii de virf,de ce nu-ti cumperi,de la Metro,si un bucatar ? "Alegerea profesionistilor "
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:oops: mie imi plac.............si stiu ca Mihail nu o sa se ia de mine si nici nu o sa rida :wink: .Am si eu niste zmeeie in miniatura cumparate de la Brasov,anul trecut, pe care le pun vara in ghivecele :oops:
Am avut si niste gargarite :D mititele si dragalase.Le puneam pe frunze........ :oops:
 
A

Anonymous

Guest
..daca ii spun ca-mi plac,o sa zica ca nu-s eu....
Apoi,chiar de ce sa nu pui,inveseleste oleaca ghiveciul .
 
A

Anonymous

Guest
Eu am asa,in ghiveciul cu iarba pt pisi o albintza pe care scrie bee mine.
In cel cu feriga un gradinar si o gradinarita mititei din ceramica si care la spate au un orificiu pt apa,care trece prin ceramica la planta,ca feriga o un in tavita.
Am la violete o pereche se soricei draguti foc dar sunt cam grei,desi mici si clatina sacsia.
La floarea de cCraciun,aia cu frunze rosii,care a murit,cred ca am udat-o prea mult am avut trei Mosi Craciuni care stau calare pe o semiluna verde,dintr-o sticla transparenta,parca erau bomboane din alea sticloase.Am avut mai multi,dar cum venea cineva la mine ii vedea si pleca cu cate unul,asa ca am ramas cu trei.

Sa continui?
Am si pt Paste cateceva,dar le etalez in ajun.
Nebuneli ma cheama
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ba nu.Sunt plante care parca chiar iti cer sa le mai "ornezi" cu cite ceva........mai ales de sarbatori :D
 
A

Anonymous

Guest
MIHAI-vad ca te dai in vint dupa brizbrizuri.M-am gindit sa-ti fac o surpriza,dar peste din sticla ca sa-l pui pe lecedeu n-am,In scimb am altceva,mai bun:"UN MINISTRU" :)
....Un tigru de plush decolorat(scuze,e de la soare),pe care-l pui in spatele banchetei,in dreptul lunetei. :tavalit: :tavalit: :tavalit:
E de ala care da din cap la hopuri. :tavalit:
Se cheama "ministru"pt. ca tot asa faceau ministrii lui ala impuscat abuziv,de Craciun.
Sint sigur ca stii,dar am oferit din bogatia stiintei mele celor mai copilasi. :)
 
A

Anonymous

Guest
Domnul Mihai,daca te uiti in pozele lui are o Dacia,cu numar,nustiucit FBI.
E tare omu'
 
A

Anonymous

Guest
Mihai,nu-l crede,catelusii aia se purtau pereche,asa ca sunt vise. :oops:
 

aleynad

Active Member
Moderator
eu am luat anul trecut de la baumax o broscuta si un melc de ceramica colorata
. Fiecare avea un suport sub forma de morcov, care se infigea in pamant. Erau tare amuzanti si atrageau privirile spre cele 2 ghiveci, insa acum am vazut ca a inceput sa se cojeasca vopseaua, iar ceramica respectiva se macina :(
asa ca m-am convins sa nu mai iau lucruri ieftine, chiar daca sunt dragalase :(
 
Sus