Maslin - ingrijire

Aura

Member
eram cu semintele si inca sunt....si cu butasii la fel.
Am incercat si cu butasi si cu samburi, dar nu a mers ! De aceea ...cum am gasit zilele acestea, l-am si cumparat..l-am gasit frumusel cu acea coroana formata...si pretul l-am gasit ok. De ce zici tu , Happy, ca pretul e piperat ? :?: Daca ma "zgarciomanesc" cand nu trebuie ..deseori pierd in alta parte...ai vazut in alta parte la aceasta dimensiune cu pret mult mai mic ? Am citit la inceputul topicului ca Arselia a cumparat maslinutul ei de 150 cm cu 30.00 Ron..dar asta a fost anul trecut si asa mai la ocazie... :wink:
Acum tot ce imi doresc e sa reziste. Trebuie ! Sper !


Aura
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
nu e altoit , asa fac comericiantii, dupa ce creste butasul il reteaza il pun din nou la plantat sa prinda radacina iar cel ramas va face ramificatii bogate :D
 

roxanasoare

Member
Re: Maslin - ingrijire peste iarna?

Am si eu un maslinut de 40cm, l-am cumparat in vara asta. As vrea sa stiu daca e nevoie sa ii pun fertilizant special de maslin si plante mediteraneene sau nu?

Multumesc
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Re: Maslin - ingrijire peste iarna?

de oricare ca nu e pretentetios , dar mai echilibrat ca nu are nevoie de mult N :D
 

roxanasoare

Member
Re: Maslin - ingrijire peste iarna?

danero2004 a spus:
de oricare ca nu e pretentetios , dar mai echilibrat ca nu are nevoie de mult N :D
merci de info, eram gata sa dau banii pe unul scump, dar bine ca am asteptat sfatul vostru.
 
Sus