"Masa" gradinarului

iris

Active Member
In cazul in care nu am postat unde ar fi trebuit acest subiect cu scuzele de rigoare rog sefii sa-l transfere la locul potrivit. Multumesc.


http://www.poetschke.de/orbiz/DigiTrade ... p&&picNo=2

Sper sa nu va plictisesc cu acest subiect. Intentionez sa-mi confectionez o astfel de "masa" considerand-o practica si foarte necesara intr-o gradina. Stiu ca nu este foarte important ca o masa de lucru sa fie asa de "dichisita" eu insa o consider un punct de atractie intr-o gradina "rustica".Daca aveti si alte modele va rog sa le postati.
 
A

Anonymous

Guest
Multumim Iris pentru idee si pentru postarea gradinarului.Cred ca este un "banc de lucru",interesant si gradinarul si bancul lui.Cum de nu stie dansul de forumul nostru :cry: De lege ferenda in gradina oricarei gradinarite.
 

iris

Active Member
Defne a spus:
Multumim Iris pentru idee si pentru postarea gradinarului.Cred ca este un "banc de lucru",interesant si gradinarul si bancul lui.Cum de nu stie dansul de forumul nostru :cry: De lege ferenda in gradina oricarei gradinarite.
Pe mine ma inspira profund ( in ale gradinaritului) atat gradinarul cat si bancul de lucru. :) :tavalit:
 
A

Anonymous

Guest
La experienta nu-l egalez,dar la sorturi il intrec lejer :rofl:
 

isabella

Active Member
Defne a spus:
La experienta nu-l egalez,dar la sorturi il intrec lejer :rofl:
Si mie imi plac sorturile :)

E super bancul de lucru dar eu prefer sa lucrez stand jos...ma doare spatele daca stau in picioare :(
 
A

Anonymous

Guest
Pai atunci facem un topic si cu scaunul gradinarului :|
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Si eu am o masa.Este un fost birou dotat cu de toate.Mai ceva ca alea din poze :wink: .Si nici nu costa douasute si ceva de verzisori :)
 
A

Anonymous

Guest
Nu prea inteleg de ce ai nevoie de masa,afara.
Sculele de mina le tin intr-o laditza de plastic,de mina.O cutie similara cu cea pt. scule.O iau cu mine unde am nevoie in gradina.In rest folosesc-ia uite,nu m-am gindit-masa de la balansoar de sub umbrar,ori terasa din fata,ma asez pe ea....
 

emundin

Member
Cand am fost in Elvetia aveau la un magazin Interio niste mese de gradinarit de inebunei dar si preturile erau pe masura!!! Mi-am zis ca in loc sa dau bani pe masa mai bine imi iau niste "scule" k-lumea. Si apoi culmea cand am venit in bucuresti mi-am cumparat o casa de gradina care m-a costat o gramada de bani dar este atat de uitia in special pentru ca are si masa. Looool acum e plina cu scule si cu aparate necesare gradinaritului incat ma gandesc sa vand casuta si sa achizitionez alta mai mare da aia are si terasa :p
 

iris

Active Member
emundin a spus:
Cand am fost in Elvetia aveau la un magazin Interio niste mese de gradinarit de inebunei dar si preturile erau pe masura!!! Mi-am zis ca in loc sa dau bani pe masa mai bine imi iau niste "scule" k-lumea. Si apoi culmea cand am venit in bucuresti mi-am cumparat o casa de gradina care m-a costat o gramada de bani dar este atat de uitia in special pentru ca are si masa. Looool acum e plina cu scule si cu aparate necesare gradinaritului incat ma gandesc sa vand casuta si sa achizitionez alta mai mare da aia are si terasa :p
Casuta de gradina mi-am cumparat, o am de doi ani dar e cam micuta si nu are masa in interior ( 2m / 2m ). In fiecare primavara o dau cu un strat de lac incolor special ( pt. nave ). In ea depozitam tot de la unelte de gradinarit, cosuri din nuiele ( cred ca am vreo 10 buc. de toate formele si impletite diferit, de la cosulete mici pana la cele speciale pentru flori taiate)Insa o astfel de masa ma gandeam sa o confectionez la un tamplar acum cand am vazut ca a mai scazut pretul la cheresteaua de brad.Inca nu am gasit un model perfect ma gandeam la un banc de lucru care sa aiba si un acoperis realizat din scandura tapisata cu sindrila rosie ( cea care imita tigla ). :D
 
Sus