Kronenburg

elipopa

Active Member
pana la urma se pare ca in loc de Kronenbourg a iesit altceva, ori am incurcat eu si cel decedat pe care eu il credeam Limelight a fost de fapt kronenbourg !
fapt e ca astazi l-am luat gata inflorit in ghiveci!!



Abia astept sa-l plantez in gradina si sa vad primul boboc, deja floarea de la cel cumparat e pe trecute si nici nu este asa de mare cum ar trebui!!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Kronenburg, primul an in gradina. :D
Nu ma asteptam ca florile sa fie atat de mari si bogate. Este o incantare sa-l privesti:

 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Kronenburg in nuante de toamna:

Si-a schimbat culoarea petalelor de la rosu siclam in vara la rosu aprins toamna. Este unul din cei mai frumosi trandafiri din gradina mea, a inflorit continuu si s-a facut destul de marisor.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Irina, e asa rosu sau asa il scoate aparatul? Ca daca e in realitate chiar asa rosu atunci nu e kronenburg :rofl:
 

irina_81

Member
claude a spus:
Irina, e asa rosu sau asa il scoate aparatul? Ca daca e in realitate chiar asa rosu atunci nu e kronenburg :rofl:
Claudia,asta e culoarea lui.
Anul trecut a inflorit asa:

Intr-adevar este mai rosu decat anul trecut.Tu crezi ca ar fi altceva?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:eek: Ce schimbare! Al meu a inflorit anul trecut cum sunt ultimele poze la al tau, acum abia astept sa vad daca si al meu e cameleon :)
 

irina_81

Member
Dar parca imi place mai mult asa.Pe hmf am vazut poze si in varianta asta,mai rosie.Ce-i drept ca si tufa arata mult mai bine decat in anii trecuti...o fi mai multumit de conditii.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
claude a spus:
Irina, e asa rosu sau asa il scoate aparatul? Ca daca e in realitate chiar asa rosu atunci nu e kronenburg :rofl:
Kronenburg isi schimba culoarea in functie de vreme. Vara cand e caldura mare florile sunt siclam. Pe racoare, primavara si toamna florile sunt rosii.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Al meu anul trecut n-a fost rosu deloc :? Dar e drept ca la mine anul trecut a fost calduramare si la a 2-a tura de flori si seceta si...de toate :|
 

irina_81

Member
Caramell a spus:
claude a spus:
Irina, e asa rosu sau asa il scoate aparatul? Ca daca e in realitate chiar asa rosu atunci nu e kronenburg :rofl:
Kronenburg isi schimba culoarea in functie de vreme. Vara cand e caldura mare florile sunt siclam. Pe racoare, primavara si toamna florile sunt rosii.
Multumesc de lamurire,asta explica culoarea rosie,de cateva zile ploua intr-una si e mai racoare.
 

gabrielais

Active Member
este superb!!! nu inteleg cum am trecut de-atatea ori pe langa butasi si nu mi s-a lipit de mana niciunul...in toamna gata...e pe lista..
 

gabrielais

Active Member
nick1971 a spus:
iti trimit daca vrei :D
sar'mana mult...nu e greu de gasit, il au la o pepiniera in zona mea, deja i-am scris mail domnului cu ce sa-mi rezerve pt toamna... :rofl: si evident e si acesta in lista si inca cativa pe care ii doresc tare mult Imperatrice Farah si Holsteinperle.. :)
 
Sus