Kohleria

gty

Member
Gabiuta ma bucur ca e ok si sper sa mai faca multe flori
sa te bucuri in continuare de ea
 

kerkyra

Well-Known Member
Dya, pot sa-ti ofer eu una, dar din pacate doar din cea comuna, bibbi. Mai am eriantha, cred ca as putea totusi sa-i tai varful, si ma chinui cu un rizom de pendulina, a crescut o planta mica si anemica, de vreo 2 cm, mai moare, mai invie :(
 

kerkyra

Well-Known Member
Si Dya, daca pe langa frumusetile astea mai vrei si o umila bibbi, iti dau cu drag, ca m-as simti eu mai impacata :wink:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Hop si eu cu doua luate de la un mosilica dintr-o piata bucuresteana.....Dragalasele au inflorit cit sunt de mici:

Stiu ca prima e cea clasica dar a doua???Oare are denumire?Mosu zicea ca e galbena :( dar e frumusica si asa.
 

ghia_don

Active Member
Pentru ca ale mela anul acesta nu mi-au facut nici o floricica :x ...le-am pedepsit si le-am bagat la beci...
Chiar nu inteleg de ce s-au suparat pe mine in halul asta :cry: ...
 

claude

Well-Known Member
Moderator
ghia_don a spus:
Pentru ca ale mela anul acesta nu mi-au facut nici o floricica :x ...le-am pedepsit si le-am bagat la beci...
Chiar nu inteleg de ce s-au suparat pe mine in halul asta :cry: ...
:eek: Oare cum s-a intamplat asta? Mie mi se pare ca e marea lor placere sa faca flori! Nu mi s-a intamplat niciodata sa nu-mi infloreasca
 

ghia_don

Active Member
Probabil au fost cam umbrite...anul asta, locul lor a fost acoperit cu totul de umbra unui cires, care a crescut ca nebunul :( ...
La anul trebuie sa le schimb locul...
 
Sus