Hoya memoria

sarselia

Active Member
Moderator
dorinas a spus:
Daca miroase a struguri e super.
Sunt unele care miros a carnati iar altele a sosete nespalate. :). Am si eu una care cica miroase a jungla.
:eek:
Brrr pai eu stiam ca toate ar trebui sa aiba un parfum frumos.
Dar totusi a jungla si a sosete nespalate...
Ciudat....
:rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Diana da, e acelasi lucru. La mine a aruncat bobocii in iarna din cauza curentilor din balcon. Macar a existat un motiv. In rest nu mi s-a parut mofturoasa.
 

dianatm

Member
Si eu o am de 2 ani si pana asta iarna nu a avut nimic si a inflorit frumos, dar e posibil sa fi fost eu de vina, la udat. Oricum si-a revenit foarte repede si specataculos deci cred ca este o luptatoare.
 
Si eu am o hoya memoria. As dori niste sfaturi in ingrijirea ei, va rog. In special cat de des ar trebui udata? Ii place sa fie stropita?

Multumesc
 

cornelia

Fondator
Membru staff
cristina_lacrima a spus:
Si eu am o hoya memoria. As dori niste sfaturi in ingrijirea ei, va rog. In special cat de des ar trebui udata? Ii place sa fie stropita?

Multumesc
Eu n-o stropesc. Apa ii pun doar cand se usuca pamantul. Si-a incasat si ceva soare direct si un pic a suparat-o.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Si acum suntem tot inflorita:




Harnicuta asta cred ca are vreo 30 de pedunculi si la momentul asta cand ar cam trebui sa se pregateasca de odihna. Am pozat un peduncul care are flori in toate stadiile: abia incep sa se deschida, proaspat deschise cand se vad petalele albicioase si flori mature roscate. Alaturi am tras in poza si o frunza tanara cu tente maronii.
 

sarselia

Active Member
Moderator
:eek:
E minunata si pe deasupra si harnicuta foc!
Sa iti traiasca si sa fie mereu asa de infloritoare!
 
Sus