Hornbach

Dati o nota acestui furnizor!

  • 1

    Votes: 0 0,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 0 0,0%
  • 4

    Votes: 0 0,0%
  • 5

    Votes: 0 0,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 0 0,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 1 100,0%

  • Total voters
    1

madairina

Member
Am fost azi la Hornbach si am luat o clematita la 19.90ron. Mai aveau verbine, muscate normale si curgatoare, craite, impatiens. Toate aratau foarte bine.
 

angela draganoiu

Active Member
azi am fost prin Hch din Berceni si pot sa spun ca nu prea erau aprovizionati la plantele de apartament insa la cele de gradina stateau mai bine.
eu am cautat lavanda dar nu aveau sau nu mai aveau.
aveau insa regina noptii la 19,9 lei deja inflorita (erau 8 alveole), muscate curgatoare (fara flori) la 3,45 lei, muscate drepte (tot fara flori dar cu boboci) la 29,99 lei 6 alveole, dipladenia roz (nu mai tin minte pretul), ghivece cu rezervor de apa cred ca la 29,99 lei, multe feluir de thuja si alte conifere in ghivece mici. aveau si citeva azalee de gradina, petunii, impatiens si .......... multe altele.
la plante de interior am vazut niste phalenopsis cu 29,99 lei, hibiscusi rosu si un ciclam inchis la 19 lei, begonii mari.
multe ingrasaminte, unelte.
 

Nicolle

Member
eu le-am dat nota 9 celor de la hornbach si merg destul de des in cel din berceni.cu preturile aveti dreptate...am cumparat intr-o seara fuchsia cu 4 ron maricel si plin de flori si cand m-am dus la 2 zile aceleasi flori costau 9,9 ron.am cumparat muscate micute dar inflorite cu 3,5 ron.o sa dau in weekendul asta o fuga iar poate mai gasesc ceva la reducere. :) :)
 

nely

Member
E bine ca aveti din ce sa alegeti...Hornbach, Bricostore, Metro...aici nu exista asa ceva...nimic. Doar 3-4 florarii micute cu preturi asemanatoare intre ele si una mai maricica cu preturi pe masura. Am inteles ca se va deschide si la noi 1 Carrefour in toamna...Cele mai apropiate sunt in Craiova :)
 
O sa dau si eu o fuga prin Hornbach si restul de genul...ca n-am mai fost de mult.Acum ca am trecut cu bine de examene merit si eu sa-mi cumpar ceva :)
 

alfa

Active Member
Tocmai vin de la Hornbach Militari. E plin de clematite la 29 Ron, Hibiscusi la 29 Ron, Spirea Japonica la 25 ron.
 

alfa

Active Member
Pocalinda a spus:
:) merg plantate acum clematitele?
Le poti planta si acum. Vin in ghivece destul de mari cu destul pamant. Le scoti din ghiveci fara sa deranjezi balotul si pui direct in groapa de plantare.
 

alfa

Active Member
Am scris si la clemtatite, soiurile pe care le au acum sunt : Rouge Cardinal, Mr. Ruppel, Piilu, Mrs. Cholmondeley si Comtesse de Bouchard.
 

irinabv

Active Member
Moderator
Am vazut astazi in Hornbach un fel de expozitie de plante carnivore o frumusete :eek: N-am retinut numele, dar erau si unele mari pe la 150 lei, frumoase si ciudate rau, Nephentes parca. In rest nimic deosebit. Plante prost ingrijite si extrem, extrem de scumpe.
 

Mihaella

Member
irinabv a spus:
Am vazut astazi in Hornbach un fel de expozitie de plante carnivore o frumusete :eek: N-am retinut numele, dar erau si unele mari pe la 150 lei, frumoase si ciudate rau, Nephentes parca. In rest nimic deosebit. Plante prost ingrijite si extrem, extrem de scumpe.
m-am minunat si eu la ele :D
 

irinabv

Active Member
Moderator
Sa stii ca eu chiar am avut o retinere sa ma apropii de alea mari :rofl: Prea isi tineau cupele alea deschise :ros_unghii:
 

irinabv

Active Member
Moderator
La Hornbach Brasov au reduceri la orhidee de 30, 50 si 80%. Phale in general, cu 1,2,3 tije, dar inca cu flori si in stare foarte buna.
 

angela draganoiu

Active Member
am fost azi pe la Hch sa vad cum mai stau. aveau multe, multe vanda albastru in 2 nuante, una galbena,una maron dar la niste preturi .............. cele mici erau la 159 ron iar cele mari la 299 ron :roll: , banuiesc ca pretul era cu vazul de sticla cu tot pt ca asa scria pe vas.
la plante de gradina aveau la 5 ron o multime de plante de gradina : gazanii, frumusele, craite; platicodon si multe , multe altele. era oferta mare de bulbi de lalele, narcise aratau in poza foarte frumos.
restul plantelor ............. ca la Hch :|
am auzit o discutie intre lucratori cum ca la sfarsitul saptamanii :? vine un nou transport.
 

Edelweiss

Active Member
Am fost eu ieri in inspectie :oops:
Nu erau cattleya. Tot vanda in vazele alea mari, si alte phale. Deocamdata nimic la orhi. Aveau ce ma interesa pe mine dar mai astept pana la salariu :|
Am admirat o carnivora.... :oops:
 
Sus