Gloxinia,partea a 2-a

adite

Active Member
Sunt splendide toate! Ale mele cresc foarte incet, cu exceptia celor simple, comune. Acelea sunt si cele mai rezistente, nici nu mai stiu cati ani au bulbii.
 

popescu gp

Well-Known Member
gloxinii

Fixpix aparatul este acelasi,dar am primit sfaturile forumistilor cu experienta de care am tinut cont.
 

marioara

Member
Minunate gloxiniile! 8) Adite o gloxinie care infloreste asa bogat nu poate fi comuna. Mie mi se pare minunata. :D
 

lelia

Well-Known Member
Sunt ..........minunate !!!! :visator: prima e deosebita ,nu am mai vazut pana acum :visator: sa-ti traiasca ,sa te bucuri de ele :D
 

popescu gp

Well-Known Member
Sini sunt superbe;eu cred ca anul acesta nu o sa am multe flori la gloxinii fiindca vad ca lastarii la unele se maronesc si se usuca;le-am tratat contra botritisului si contra la la alti fungi dupa ce am retezat lastarii si sa vad rezultatul;chiar astazi le-am stropit cu o cocteil de folpan cu actara si nisorun;le urmaresc sa vad rezultatul;nu am introdus plante straine si nu stiu de unde a aparut necazul asta.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Superbe, Sini, ca de altfel toate florile tale. Anul asta m-am riscat si eu cu gloxinii, am plantat doi bulbi si una am vazut ca are boboci minusculi! O astept ca pe-o minunatie :visator:
 

fixpix

Active Member
Sa inteleg ca Sini e noul Erwin???
:hug:

Prima inflorita


Adica am doua din acelasi fel. Si mai urmeaza cea alba imaculat care acuma e cu boboci.

In rest, pass gloxinii :(
 
Sus