Floarea zilei (3)

tzep

Well-Known Member
Moderator
Multumesc tuturor! :D
Le-am transmis si hibilor ca au fost admirati si sunt incantati. :oops: :rofl: :hug:

Tocmai acesti ultimi boboci m-au determinat sa nu-i tund in etapa trecuta, dar peste 2-3 saptamani nu mai scapa cu toti bobocii lor! :whew: :secret:
Ei sunt la interior dar nu la caldura mare, cam 15-17 grade ziua si mai racoare noaptea, deci conditii de hibernare.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
superbi toti , la mine la ai tai am avut o mica fitza de frunze galbene probabil ca seva era spre hibernare ....dar e ok , acusi isi revin :D
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Dane, da ei cam dadeau semne de somn. Ma bucur ca i-ai adus pe drumul cel drept, tin pumnii in continuare. :rugaciune: :D

Spune-mi cum il cheama pe cel din avatar, te rog. Are aceleasi culori ca Cloud nine, dar altfel aranjate. :visator:

Multumesc gradinar1! :D
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Dupa 200000000 poze vazute ...ca nu ma las asa usor l-am gasit din nou :rofl: :rofl:

si la asa frumusete de nume si floare chiar merita sa o fac

Hibiscus Rosa-Sinensis "Almost Heaven"

 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Ce frumos! :visator: Bravo! :clap:
Eu am mai spus, acum la mohoreala de afara, altfel vedem si apreciem culorile si florile lor. :gandit: :indragostit:
Spor la inflorit daca asta vor sau somn usor daca se hotarasc sa ia o pauza. :D
Primul ce este? :?
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Ptr.Danero:
da,se numeste "Jay" si este un portocaliu gofrat cu nuante rosietice pe care nu le-am putut surprinde din pacate.

Ptr.Gradinarita:
frumosi hibiscusii dumitale,sa-ti traiasca!
 

popescu gp

Well-Known Member
Hibii eu zic ca simt o incalzire a vremii caci desi sunt ingramaditi la interior,sunt plini de boboci si chiar au inflorit sau sunt pe cale de inflorire.Felicitari hibilor infloriti si posesorilor lor.
 

MERY

Active Member
Dna Gabiuta, este superb :clap: ...imi este tare drag :D , plus ca infloreste continuu... :marfa:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
MERY a spus:
Dna Gabiuta, este superb :clap: ...imi este tare drag :D , plus ca infloreste continuu... :marfa:
Nu-i asa???Si eu sunt multumita de achizitie.

"JAY" mai are un boboc si cind se va deschide incerc o poza mai ...poza.
 
Sus