Floarea zilei (2)

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

tamara

Member
Multumesc, gradinar!
Am avut un soc de dimineata, cand l-am gasit inflorit. Seamana izbitor de mult cu Rowena si am crezut ca am incurcat etichetele :rofl:
 

georgiana georgiana

Active Member
Tamara, e tare frumos! Salmonul meu a crescut urias in iarna, i-am taiat varful, ca depasise 1m
Salmonul pare mai rozaliu, la mine au inflorit amandoi in acelasi timp si sunt diferiti :D , seamana doar la dimensiunea florii
 

IoanaTweety

Active Member
Mie imi plac amandoi, tamara! al doilea are o forma f draguta, asa as vrea sa-i modelez si pe ai mei, sub forma de copacel. Poti sa-mi spui te rog cam de la ce inaltime ai taiat initial?
 

tamara

Member
IoanaTweety a spus:
Mie imi plac amandoi, tamara! al doilea are o forma f draguta, asa as vrea sa-i modelez si pe ai mei, sub forma de copacel. Poti sa-mi spui te rog cam de la ce inaltime ai taiat initial?
Multumesc frumos!
M-am executat si l-am masurat, are 30 cm tulpina. Daca vrei sa-i dai forma de copacel, trebuie sa-i ciupesti lastarii cam la 3-4 noduri maxim. Cum cresc, cum ciupesti. Numai ca flori vezi mai tarziu...
Mai am unul, tot copacel, masurat acu si are 50 cm tulpina (e mai batraior). Trebuia sa-l scurtez mai mult, dar e prea tarziu acum.
Asa ca la cel mult 30 cm sa-i iei motzul :rofl:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus