Expozitie Indonesia 2007

angela draganoiu

Active Member
intr-adevar frumoase poze. bonsaistii nostrii isi vor face singe rau pe linga cei din poze. adeniumii sint super. multumim Rodica.
 

vali

Active Member
Moderator
Multumim frumos, Rodica.
E-adevarat, este placut sa mai gustam din cand in cand din ceea ce inseamna cu adevarat "bonsai". Pentru mine personal, cu-atat mai mult cu cat in imaginile respective i-am revazut pe doi dintre idolii mei: Min Hsuan Lo si Cheng Cheng Kung :D .

Referitor la exponate, sunt mult mai atras de ultimele imagini, decat de trandafirii desertului :).

PS: O singura observatie: este vorba de expozitia de anul trecut, nu din 2006. Asociatiile Bonsai si Suiseki din Indonezia s-au unit pentru organizarea acestor Conventii bienale, care au loc in anii fara sot.

Iar daca tot am descoperit cu aceasta ocazie "Art of Bonsai Project", se mai poate scotoci pe-acolo... Sunt lucruri foarte interesante. :wink:
 

rodica05

Member
vali a spus:
PS: O singura observatie: este vorba de expozitia de anul trecut, nu din 2006
Asa este, ai dreptate - scrie si sub poze, dar din graba am trecut data cand s-a inregistrat cel care-a postat pe forum :rofl:
Acum 5 ani, inainte de a fi pasionata de cactusi, m-a fascinat un tei:
http://www.artofbonsai.org/america_euro ... hyllos.jpg
Am reusit sa cresc un tei 1 an, dar l-am pierdut tinandu-l iarna in balconul descoperit. Am renuntat! :cry: M-a durut mai tare decat m-a durut cand am pierdut un cactus.
Un copac, ramane... un copac!

Rodica
 

vali

Active Member
Moderator
:D Il stiu... E al lui Wolfgang Putz, un mare artist austriac, demn de tot respectul.
Iar daca vrei sa te imbolnavesti cu adevarat, poti vedea acelasi tei dar "la el acasa" si fara frunze.
http://www.knowledgeofbonsai.org/wolfgang_putz/?p=177


Intr-adevar, e dureros cand iti mai moare cate un copacel... Dar puterea de a o lua de la capat e data tot de dragostea pentru ei. :D
 

rodica05

Member
Prea frumos sa fie adevarat! :eek:
Iti dau dreptate - Raiul pe pamant!

Rodica
P.S. Bonsai imi lipseau din colectie! :rofl:
 
Sus