Exercitiu practic/tema pentru acasa

CM

Member
Propun efectuarea urmatorului exercitiu practic, iar daca exista persoane care l-au facut, sa ne impartaseasca din experienta lor.

Se iau doua frunze (din orice copac care va place voua) si se pun pe pervazul ferestrei, ferite de soare.
Prima frunza se lasa pe pervaz, fara sa ne interesam de ea.
A doua frunza se aseaza separat de prima si se ingrijeste deosbit dupa cum urmeaza:e
in fiecare dimineata si de cate ori avem ocazia pe parcursul zilei, se priveste frunza cu dragoste si i se spune cu glas tare: ce frumoasa esti, atat de verde si plina de viata, si tot asa o sa ramai, plina de viata si verde, etc., fiecare dupa imaginatie si intuitie.

Dupa o luna de zile ar trebui sa avem 2 frunze din care una complet uscata iar cealalta ca si cum am cules-o proaspat din copac.

Ce ziceti, ,merita incercat? Eu zic ca da.

Va rog sa impartasiti ce ati simtit si ce s-a intamplat pe parcursul desfasurarii exercitiului

:rose:
 

elianna

Well-Known Member
Inca n-am incercat experimentul dar stiu ca e adevarat. Am asistat la masurarea, cu ansa, a biocampului vital la o planta dupa ce a fost iubita si dupa ce a fost dispretuita. Modificarea a fost evidenta si instantanee.
 
Sus