Encyclia cochleata

CristianG

Well-Known Member
Faina Iudit! Este deosebita aceasta orhidee...Am vazut-o si eu acum 2 ani prin Bricostore...Din pacate orhideele erau afectate de paduchi lanosi.Asa ca am renuntat sa mai achitionez o astfel de "caracatita"... :)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Mi-am dorit atat de mult o orhidee ca aceasta si le multumesc mult si lui Kati si Corneliei.
Acum stau cu sufletul la gura pentru ca cea de la Kati nu mai are mult si isi deschide florile:
http://picasaweb.google.com/sarselia/En ... 2209618962

Abia astept sa o vad ca pe urma sa urmeze florile si de la cea de la Cornelia.
E o orhidee extrem de nepretentioasa si care imi place extrem de mult.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Astept cu nerabdare sa le vad inflorite pe ale tale Arselia :D
Nu am vazut de cumparat asa ceva inca...dar, cine stie...
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc.
Intr-adevar nici eu nu am vazut pe la mine prin zona dar cine stie?
Sunt sigura ca vor aparea pentru ca sunt tare frumoase si isi merita toti banutii.
 

CristianG

Well-Known Member
sarselia a spus:
Mi-am dorit atat de mult o orhidee ca aceasta si le multumesc mult si lui Kati si Corneliei.
Acum stau cu sufletul la gura pentru ca cea de la Kati nu mai are mult si isi deschide florile:
http://picasaweb.google.com/sarselia/En ... 2209618962

Abia astept sa o vad ca pe urma sa urmeze florile si de la cea de la Cornelia.
E o orhidee extrem de nepretentioasa si care imi place extrem de mult.
Este destul de rezistenta. Am vazut-o de multe ori atacata de cosenii prin Bricostore si tot facea fata cu brio situatiei. Florile sunt tare interesante. :D Felicitari!
 

CristianG

Well-Known Member
cornelia a spus:
Da, e rezistenta si punctuala cu florile. :wink: Nu da gres.
Mmmm! Punctuala? In ce sens? Adica acum este perioada ei de inflorire? De inflorit sunt convins ca infloreste...Tija din imagine spune totul. 8) :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Super! Nu indrazneam sa sper :D dar tu esti o fata tare draguta, ca de obicei, multumesc. Cred ca voi gasi sa-ti dau ceva in schimb din orhideele mele :wink:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Cu mare placere fetelor!
Cum da caldura sa ma trageti de maneca si fara suparare pentru ca va trimit.

:*
 
Sus