din nou gradina

bogdan_g

Member
intre cele doua zone exista deja o bordura de beton ... de mult, pusa acolo dintr-un motiv pe care eu nu il mai inteleg ... ma gandeam sa pun mai multe tufe, insa ... a iesit asa :)
 

bogdan_g

Member
alfa, multumesc. si mie imi place mult mai mult acum ..:) sper, cat de curand , sa termin de curatat si 'gazonat' zona respectiva ...
 
A

Anonymous

Guest
@bogdan_g, nu sint acest Hundertwasser al gradinilor si nici minuni nu fac. Va rog sa nu va suparati pe mine.
Nu stiu ce sa zic.
Va multumesc pentru fotografii, apreciez efortul. Ar fi posibile si alte unghiuri ? Dinspre poarta spre casa. Nu puteti imprumuta un aparat de fotografiat Sony cu fotografiere panoramica (DSC-WX 1, etc) ?
Efectiv nu stiu ce sa zic.
Daca va spun ca ar trebui sa renuntati la tot ce este in gradina, la pietre si tutorii verzi, la trandafiri...o sa presupuneti ca posed o sanatate mintala deficitara (din nou sotia o sa ma mustruluiasca serios :cry: )
 

bogdan_g

Member
noidoi+ ...minuni numai Dumnezeu poate face, de suparat ...nu am niciun motiv sa fiu ...,iar despre sanatate (fie ea si mintala) "nu imi dau cu presupusu"... :D
* despre unghiuri ... cu siguranta, pot face asta si am sa incerc chiar maine (in masura in care timpul/vremea imi va permite acest lucru);
* despre renuntat la tot din gradina ... imi dau seama ca ce este acolo este gresit in totalitate ... pot scoate (si am sa o fac curand) tutorii de la trandafiri, pietrele ... si ce mai este aiurea pe acolo, insa trandafirii si plantele mai mari, nu. (este o poveste lunga, care, implica sentimente...);

si nu in ultim rand, eu multumesc pentru interes si ajutor.

respect,
bogdan.
 
A

Anonymous

Guest
Am o idee....face-ti, va rog, o plansa cu cotele aferente. Plasati pe acesta plansa si plantele pe care doriti sa ramina, trandafirii, etc. (minus motorul) :hug:
....apoi vedem, pasi mici.


PS: sint exempalre care par interesante in gradina dvs, incercati (in masura timpului disponibil) sa detailati.
 

bogdan_g

Member
intr-un final, am reusit sa curat prima 'bucata' de 'gradina' din fata casei ... nu pot spune ca imi place in totalitate, insa, este mult mai bine asa.
 
Sus