Copacel?

MariaRaluca

Member
Da asa e, seamana, are insa frunza mai inchisa al meu si mai mare, dar nu este asta pt ca am la parinti in curte asa ceva si sigur nu am luat de la ei nimic sa inmultesc, ca nu am spatiu de arbusti tufa :)
Inca un indiciu, acum mi-am dat seama, dar nu stiu daca are legatura... eu in acel ghiveci am gasit cumva si ceva invelis exterior tepos uscat, asemanator cu cel de la castani, ar putea fi castan comestibil ? Ca din astia am incercat sa plantez, dar totusi am avut doar castane dezgolite, nu in invelis...
of... :?
Alte idei ? :idea:
 

MariaRaluca

Member
Da, ai mare dreptate ! Chiar ar semana cu tip de ulm, nu chiar cel obisnuit de la noi, ca acela are frunzele lucioase, ci parca ar semana cu cel Cedar.
Am sa am grija de el sa vedem cum se dezvolta in viitor si o sa mai pun poze cu el.
Multumesc !!!
 

lelia

Well-Known Member
Cred ca e un puiut de carpen ,ruda cu fagul .Si la mine in gradina au iesit cativa ,cred ca pasarelele au adus seminte ....sau vantul .
 

MariaRaluca

Member
Carpenul il stiu, are frunze verde mai deschis la culoare, si ceva mai mici ... carpen nu as crede ca ar fi ... mai degraba seamana a ulm
 
Sus