Colectie Nina

Nina

Member
Colectia mea:
Curtisii

carnosa variegata

crinkle 8

crinkle 8

obovata

fraterna

pubicalyx

fungii

loyceandrewsiana

compacta lura lei

compacta rasta

compacta regalis

kerii variegata

calycina

neoebudica

benguetensis

cumingiana

vitellina

serpens

acicularis

imbricata, o hoya destul de rara si pretentioasa

latifolia

praetori

ariadna

magnifica

diptera

carnosa krimson queen

carnosa variegata

buotii

bella albomarginata

australis lisa

pachyclada
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Am numarat eu bine sau sunt 32???
:eek:
Mai ai loc???Ce te faci cind vor creste mari?
 

marean

Active Member
Nina,absolut impresionant,nu ai acolo niste plante prea comune,sunt foarte frumoase,ce altii viseaza tu ai acasa !
Felicitari si la mai multe !
 

Simona D.

Member
Vai Nina ... cum mai dorm eu acum la noapte ??? :eek:
Sunt super frumoase !!!

Gabiuta, nu sunt toate, mai are o caruta de ele :rofl:
 

Nina

Member
Multumesc mult l Gabiuta, nu stiu cate am pus, dar sincer am mult mai multe, nu iti spun cate ca te sperii! Glumesc, desigur, dar am intr-adevar mult mai multe decat am pus poze.
Marean, multumesc, sunt cateva care sunt rare si m-am cam chinuit sa fac rost de ele, dar chiar imi sunt dragi!
 

Roxana

Active Member
o colectie impresionanta. sa o stapanesti sanatoasa si sa o maresti daca se mai poate si daca mai ai loc. :rofl:
 

sorina

Active Member
a

Doamne Nina ce colectie frumoasa ai !!! Sa-ti traiasca si sa creasca mari si frumoase . ! Unde le ti pe toate si mai ales imi inchipui cum va arata locul sau camera in care vor sta cind vor incepe sa infloreasca .
ASTA DA PASIUNE ADEVARATA !!!!
 

IULIA

Active Member
Nina, ce mai face colectia?
anul asta vreo floricica, ceva?
ca incep sa pun intrebari despre...hoya :D :D
 

claudia_s

Member
:oops: :oops: :oops: Apoi nu stiu ce tot vorbiti voi pe aici dar eu nu am auzit in viata mea despre aceste plante , nici nu le-am vazut iar sa le am nici nu am visat. Cert e ca pentru mine parca ati vorbi chinezeste, noroc cu Nina ca asa m-am mai "cultivat" si eu un pic. :oops: Intradevar impresionanta colectie :clap: :marfa: Felicitari si la mai multe, cat mai sanatoase si cu cat mai multe flori!
 

claudia_s

Member
Ce incurajare Violeta draga, baiu e ca de la atatea vise ni se cam trag colectiile si stramtarea spatiului de locuit :rofl: :rofl: :rofl:
 

Nina

Member
Imi cer scuze ca nu am raspuns pana acum, dar am intrat foarte rar, nu pentru ca nu am vrut, dar n-am avut timp de nimic! Acum sunt in concediu, dupa care va urma iar nebunia!
Deci, Sorina ma intreba care mi-au inflorit pana acum. Am pus poze cu ele, daca nu ma insel, dar cam astea ar fi: carnosa, carnosa tricolor, multiflora, kerii, obovata, pubicalyx (nu stiu de care), nummularoides, tompsonii, compacta si simpla si variegata, fungii, heuschekliana si cam atat imi amintesc. A avut bobocei si praetori, dar nu i-a tinut din pacate, ca si walichii.
 
Sus