colectie doina2009

mena

Member
Oauuuu Doina....Sunt superbeee!!!! Sa te bucuri de ele si sa ne mai trimiti si noua poze sa le admiram. Le ai de mult timp?
 

doina2009

Member
mena a spus:
Oauuuu Doina....Sunt superbeee!!!! Sa te bucuri de ele si sa ne mai trimiti si noua poze sa le admiram. Le ai de mult timp?
2008-2009, phalele, mi-au reinflorit.
Vanda roz a avut o tija mica cand am cumparat-o si a facut flori care au tinut vreo luna de zile. Cea albastra am cumparat-o cu flori, dar nu au tinut prea mult.
Am separat miltonii, dendrobium odda bery, cymbidium, aviz amatoarelor, facem schimb!
Am cumparat si neinflorite, dar urmeaza sa vad ce culori or fi, cand or inflori.
 

mena

Member
Inseamna ca esti "mai veche in meserie" daca deja vorbesti de reinfloriri. Eu prima orhidee o am din 1 martie 2009 si mai este inflorita si acum... are flori siameze... :)
De atunci a inceput si ma cuprinda si pe mine microbul asta cu orhideele si asa m-am pus pe cautat pe net si am gasit acest forum unde m-am documentat despre cresterea lor...si a altor plante.
 

doina2009

Member
mena a spus:
Inseamna ca esti "mai veche in meserie" daca deja vorbesti de reinfloriri. Eu prima orhidee o am din 1 martie 2009 si mai este inflorita si acum... are flori siameze... :)
De atunci a inceput si ma cuprinda si pe mine microbul asta cu orhideele si asa m-am pus pe cautat pe net si am gasit acest forum unde m-am documentat despre cresterea lor...si a altor plante.

La inceput mi-am umplut casa cu violete, inflorite, frumoase, cand m-am lamurit ca nu le merge, le-am mutat in sera dar vai, nici acolo nu le merge, va trebui sa le mut la servici.
Asa am trecut pe orhidee. Se repeta povestea si cu ele, in casa inflorite frumoase, apoi in sera, dar se pare ca lor le place in sera, deoarece imi reinfloresc.
 

bundazsz

New Member
BRAVOOOOOOOOOO Sunt superbeeeeeeeeeee!!!!!

Si eu am cumparat anul acesta 4 bucati :D dar nu cred ca le place la mine... dar nu e stres mai invat si o sa le placa :D in rest e okey :D As mai aduce dar nu stau bine cu spatiul :)

Sunt Senzationala !
 
Sus