Clematite: partea a II-a

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
:rofl: Si esti inca la inceput!

Neaparat, te rog sa pui si cateva poze cu florile cand vor inflori ;-)
 

alfa

Active Member
Vestea buna esta, ca montana nu a murit, da acum lastari noi. Dar vreau sa renunt la ea. La toamna ori o mut la Bucuresti ori o vand, ca la munte nu v-a supravietui peste iarna.

De de alta parte, Venosa Violacea a pierdut mai toate frunzele din cauza frigurilor. Ma bucura totusi ca lastareste acum harnic.

Viola si Romantica in schimb au suportat cu brio frigurile :D
 

mymo

Active Member
Bebelu,tare-i faina da' nu-i prea "flame".E dintre nemtoaice,nu?
Si a mea are vreo doi boboci,astept cu nerabdare sa-i vad culoarea "pe viu"
 

bebe Iris

Active Member
Multumesc Kinga!
Da domnul Popescu, deja de 2 sapatamani ma incanta cu floricelele. Am cumparat-o insa maricica, in primavara si a avut astfel un avantaj fata de cele din gradina.
Mymo, asta este...ce sa zic!?! :D Seamana, dar poate la urmatoarea inflorire va semana si mai bine.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Deci pana la urma e dubla?Minunat!
Si eu astept o nemtoaica sa infloreasca si ma tot invart in fiecare zi pe langa ea.Va fi cu floare simpla pentru ca nu mi-am luat cu flori duble.Ce-o fi fost in capul meu pe atunci nu stiu...... :roll:
 

mymo

Active Member
Mda,avusesem noi o discutie despre clematitele rosii,la asta faceam referire.....rosu e doar pe eticheta :(
 

bebe Iris

Active Member
sarselia a spus:
Deci pana la urma e dubla?Minunat!
Si eu astept o nemtoaica sa infloreasca si ma tot invart in fiecare zi pe langa ea.Va fi cu floare simpla pentru ca nu mi-am luat cu flori duble.Ce-o fi fost in capul meu pe atunci nu stiu...... :roll:
Abia steptam pozele cu nemtoaica ta!
Lasa ca poate o sa mai avem ocazia si alta data sa cumparam de la neamt...pe toate le-am fi cumparat de s-ar fi putut :roll:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Daca e asa sunt curioasa pentru ca si eu mi-am luat una rosie.
Nu ii mai stiu numele insa va anunt de indata ce infloreste.Eticheta e langa planta insa eu am uitat complet cum o cheama.
:roll:
Chiar m-ati facut curioasa...
 

bebe Iris

Active Member
mymo a spus:
Mda,avusesem noi o discutie despre clematitele rosii,la asta faceam referire.....rosu e doar pe eticheta :(

Eu inca mai sper... am doua care ar trebui sa fie rosii , dupa eticheta bineinteles :rofl:
Fireflame, se stia ca va fi roz.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Multumesc Bebe.A mea se numeste altfel insa nu mai stiu cum.Maine ma uit pe eticheta si va spun.
 

marirogo

Active Member
A inflorit si la mine Fireflame ! Nu am fotografiat-o, pt ca nu-mi gasesc aparatul foto. Florile sunt simple si la a mea.
Felicitari bebe pt Fire dubla ! Sper sa vad si la a mea flori pline.
 

alfa

Active Member
Arselia, te ajut eu. Tu ai Rouge Cardinal, dar stai linistita ca nici aia nu e rosie rosie :rofl: .
Am si eu si Rouge Cardinal si Niobe si niciuna nu e rosie cu adevarat. Dar de Westerplatte ce stiti?
 

miki70

Active Member
sarselia a spus:
Multumesc frumos,Alfa.
Intr-adevar a mea e Rouge Cardinal...
OOOOF!
:rofl: e periculoasa boala clematitelor :)

Eu nu am achizitionat nici una rosie, astept sa-mi spuneti voi care tb sa mi-o iau :)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus