Ce plante v-au inflorit in gradina in 2010

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Cornelia, m-ai omorat cu gradinuta ta! Miss Bateman ma baga in boala...si vad ca ai si crini infloriti, felicitari!
La mine n-am vazut nici picior de anemona inflorit si stiu ca am plantat prin martie vreo trei pachete dar, asta e, ghinion!

Popgeo, foarte frumos bujorul - de cati ani il ai? Mi-am luat si eu Bartzella anul asta si am zarit o frunzulita :) dar am de asteptat mult pana la flori
 

riana

Active Member
popgeo a spus:
A inflorit primul boboc la bujorul galbui numit Bartzella, mai urmeaza inca doua flori. Din pacate ploua in exces in Caransebes si mai toate florile stagneaza.

daca o sa ai cumva de vanzare la toamna sunt prima pe lista :) e superb
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Foarte frumosi trandafirii, Bebe Iris! Sunte superbi si inveselesc toata gradina, mai ales in aceste zile ploioase! :D

Cornelia, aveti o gradina minunata plina de culoare! Felicitari!

Popgeo, bujorul galeben e deosebit!
 

bebe Iris

Active Member
Caramell a spus:
Foarte frumosi trandafirii, Bebe Iris! Sunte superbi si inveselesc toata gradina, mai ales in aceste zile ploioase! :D

Cornelia, aveti o gradina minunata plina de culoare! Felicitari!

Popgeo, bujorul galeben e deosebit!
:*
 

macaleandra

Member
este foarte frumos Daniela, parca nuanta aceasta nu am mai vazut-o. Eu am mov, ar fi primul lor an de inflorire, abia astept sa ajung pe acasa sa-i vad.
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
Alte citeva aspecte.. au inflorit si primii delfiniumi albi...mai firavi la inceput.



 

happy

Well-Known Member
Popgeo,ce de frumuseti ai,macii sunt deliciosi,am si eu dar mici peste 1 luna vor inflori si ai mei :cry: .Si bujorii cand vei avea de dat, vreau si eu galbeni! :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus