Ce plante v-au inflorit in gradina in 2010

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Geo, multumesc - nu am mirosit gladiola dar promit sa o fac :)
Superb hemerocallisul dublu si-mi mai plac foarte mult ultimele 2 flori - ce sunt?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nuuu...ca intre timp ai postat si poze de crini... :rofl: :rofl:
In primul grup de imagini, pe randul 2, ultimele doua: albastrita si roscatica :)
 

IZA

Active Member
Superbe!!! N-am cuvinte!!
Gradinar 1 am vazut la tine in prima poza coreopsis altfel decat am eu. Iti propun un schimb la toamna . Iti scriu pm :wink:
Cred ca ai vazut delphinium la popgeo :wink:
A , si sa stiti ca are gladiola aceea un miros fin, placut , cum foarte rar am intalnit eu.
 

melimeli

Active Member
Gabiuta a spus:

ea este o ceapa de taiat (adica ceapa de frunze) dar pe care am lasat-o special sa faca floari fiindca este foarte decorativa asa :) .Am zis sa v-o arat si voua :)

Ce mai e pe ici pe colo:

ceapa se numeste "snidling"am si eu dar, parca floarea e mai deschisa la culoare
 

happy

Well-Known Member
Geo vreau si eu un puiet de salcam roz,la toamna(sau seminte,desi am pus seminte si nu a iesit nimic) :D De flori nu mai zic nimic....
Gradinar, in poza nr.7 ce sunt ?(ca niste narcise!)
 

happy

Well-Known Member
E tare Gabiuta noastra! :rofl: Cat teren o avea latifundiara din Pipera ,ca flori are mama-mama! :wink:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Happy, si eu zic ca e oenothera speciosa. Mi-am cumparat si eu alaltaieri o varietate, 'Siskiyou Pink'
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Happy, in poza de care zici tu e o gladiola stelata sau acindathera.
am cumparat bulbii asta primavara...si uite ca au inflorit
 

victoria222

Active Member
Foarte frumoase floricelele! Azi am facut si eu poze la plantele care au inflorit. Desi in ansamblu e cam pauza de inflorire la noi in gradina, am gasit cate ceva de aratat:
 

happy

Well-Known Member
Marar ,coriandru ce-i la tine in gradina Victoria :rofl: :?:Am vazut si niste fire de costrei :!:
In schimb ai aconitum de vara si rudbekia,frumos :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus