Ce plante v-au inflorit in gradina in 2010

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Mali_

Member
Si mie mi-a placut foarte mult lonicera sorinei si de la mymo mi-au placut brugmansiile. Arata super! Ce vei face la iarna cu ele? Le muti in casa?
 

iris

Active Member
sorina lonicera cu flori rosii are parfumul la fel de puternic ca si cea cu flori crem-galbui? Te intreb pentru ca si eu mi-am cumparat un puiut de lonicera cu flori rosii in toamna anului trecut insa nu mi-a facut nici o floare pana acum. :nu stiu:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Daca-mi permiti iti raspund eu:nu miroase. :D Numai cea "originala" are parfum hibrizii nu.
 

iris

Active Member
Gabiuta a spus:
Daca-mi permiti iti raspund eu:nu miroase. :D Numai cea "originala" are parfum hibrizii nu.
:( Multzumesc pentru raspuns. Asa imi trebuie daca nu ma documentez inainte de-a cumpara o floriciune. :eek:f:
 

IZA

Active Member
popgeo a spus:
Sorina,

Cred ca trebuie sa pui a treia linie din webshots pt poze, aia care incepe cu [URL si se termina cu [/URL].
Ce e floarea rosie din poza asta.. ?

Impatiens balsamina(balsamine) :D
 

IZA

Active Member
Am si eu si am vrut sa vad discutii despre ele dar nu am gasit topicul. Daca nu este eu zic sa-i facem unul :D
 

sorina

Active Member
Dar e o impatiens cu tija dreapta si inalta . Eu n-a, , anul trecut am avut in acel loc si vad ca s-a autoinsamintat . N-as fi crezut asa ceva de la o Impatiens .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus