Bradul de Craciun 2015

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Niciun brad de Craciun pe aici anul acesta? Sau astazi este ziua cea mare in care impodobiti bradutii?
Tare mult mi-ar placea sa mai inveselim forumul cu niste fotografii colorate cu braduti de Craciun! Ca tot nu avem zapada afara!
Si apropo de zapada! Sssst! Sa nu ma spuneti :lipssealed:: eu inca mai am trandafirii infloriti la fereasta si tot infloriti vor fi si maine in ziua de Craciun! :tavalit:

Dar pentru a e totusi Craciunul, voi sparge gheata cu bradul meu de anul acesta, care este o... nebunie! La propriu si la figurat! :rofl: :dans:

Va astept si pe voi!

_DSC0703.jpg _DSC0704.jpg _DSC0720.jpg 2_DSC0686.jpg 4_DSC0707-.jpg
 

elianna

Well-Known Member
Foarte frumos bradul tau. L-am admirat si pe FB. Contributia principala cred ca a fost a lui Alex.
Am asteptat si eu sa vad vreun bradut dar n-a indraznit nimeni. Al meu nu e reusit anul asta (nu l-am facut eu :rofl: asa ca nu vi-l arat. Am sa va inveselesc, totusi, cu unul din bradutii de la intrare si cu clopotelul de la usa care a inlocuit coronita. Nici cu astea nu ma pot lauda ca nu le-am mesterit eu dar arata bine.
20151222_123032.jpg 20151222_123127.jpg
 

LadyBug

Well-Known Member
Mie mi se pare ca e ciudat :p Dar ce spuneti de brazii impodobiti cu flori, nu risca nimeni?
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Lady... noua ne place asa ciudat cum e, si acesta este cel mai important lucru, pentru ca noi ne bucuram de el.

@elianna, da! :rofl: Alex imi spune in fiecare zi ca este "cel mai frumos brad din lume!". A mers pana acolo incat sa spuna ca bradul e chiar mai frumos decat masinutele lui. Dar nu mai frumos decat masina de curse (aceea detine suprematia in materie de frumusete)

Sunt foarte reusite aranjamentele voaste! Sa va bucurati de ele! :)
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
V-am admirat an de an bradutii. Eu n-am mai impodobit niciunul in ultimii ani de cand florile ocupa tot locul disponibil... Dar cum parca nu e Craciun fara globuri si luminite leandrii mei au devenit un surogat pentru bradut. Asa ca am nu unul, ci vreo sase in loc... :-D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Multumesc, Anna!
Gabriela, bradul tau este foarte frumos! :)
Adina, sunt foarte buni si leandrii pentru decorat, ei chiar inveselesc casa mai mult timp!
 

LadyBug

Well-Known Member
Am si eu o problema cu bradul meu din gradina: are doua varfuri, initial nu era asa, il am de doi ani si are cam 1m si un pic inaltime. Ce sa-i fac? Chestia e ca nu pot sa-i tai un varf pt ca ambele varfuri cresc cam in unghi de 75%, nu 90 (adica nici unul nu-i perpendicular pe linia solului).
 

AnDu

Active Member
Am si eu o problema cu bradul meu din gradina: are doua varfuri, initial nu era asa, il am de doi ani si are cam 1m si un pic inaltime. Ce sa-i fac? Chestia e ca nu pot sa-i tai un varf pt ca ambele varfuri cresc cam in unghi de 75%, nu 90 (adica nici unul nu-i perpendicular pe linia solului).
daca are un aspect drăguț....merge lasat asa....cu timpul coroana se face mai deasa si va fi ok. Daca nu incearca sa renunti la un varf....era mai bine daca faceai asta cu mugurele :D
 

gabriela1

Member
Multumesc Caramell !!! Mai are citeva zile si gata!
AnDu, lasa-l in pace. Se va descurca singur. Unul din virfuri va fi mai puternic si-o sa mearga in sus.
 
Sus