Baumax

evaluare furnizor

  • 1

    Votes: 0 0,0%
  • 2

    Votes: 0 0,0%
  • 3

    Votes: 0 0,0%
  • 4

    Votes: 0 0,0%
  • 5

    Votes: 1 20,0%
  • 6

    Votes: 0 0,0%
  • 7

    Votes: 0 0,0%
  • 8

    Votes: 3 60,0%
  • 9

    Votes: 0 0,0%
  • 10

    Votes: 1 20,0%

  • Total voters
    5

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Subliniez cele de mai sus zicand ca am luat de la yurta trandafiri si sunt nu neaparat altceva , ci toti la fel :tavalit:

am luat 3 de culori diferite in ultima tura si toti sunt rosu inchis ....poate de la soare sa se mai "decoloreze" asa ca Yurta+Baumax+Trandafiri.... niciodata :)
 

Roxana Peled

Active Member
De regula evit :oops: dar am citit aici pe forum ca Yurta ar fi in general seriosi si ca au in punga ce scrie pe etichete.
Tot ce as fi vrut era un Ublblblb... ceva (nu-i tin minte numele dar il identific eu la fata locului) care am inteles ca ar fi Mme Isaac Pereire ce circula cu nume gresit :) . Altfel la vremea asta nu-l mai pot lua decat de la gradina-bijoux si acolo te rupe la buzunar :(
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Roxana,la Yurta nu gasesti Madama cu siguranta.O sa apara si pe forum sau....daca ai rabdarica o sa pun eu la prins ca am mai multi din care pot taia si la primavara vor fi (sa speram :D ) cu radacini mari si buni de transplantat.

Si ca sa nu iesim din magazin :rofl: cine isi doreste miniroze culori obisnuite gaseste la preturi fooooooooooarte decente ghivece .
 

Roxana Peled

Active Member
Ups :oops: , stai ca nu era cu U.
II zice cica Sachssengruss dar nu este Sachssengruss cel adevarat care e un trandafir cremuliu ci Mme Isaac Pereire.
Sa nu fie oare Yurta cei despre se vorbea? :? Era clar vorba despre unul dintre romanasii nostri care n-ar avea licenta pentru Madama.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
E un trandafir creat în1881. Despre ce licenţă să fie vorba? :rofl: :rofl: :rofl:
Iar furnizorul e 4garden si îl găseşti si aici pe forum. Dar dacă vrei să discuti pe acest subiect, caută te rog topicul respectiv. Este un reprezentant al acestui furnizor care iti poate raspunde la intrebari chiar in topic.
 

Roxana Peled

Active Member
Multumesc frumos pentru informatii :D , acum ma uit!
Nu stiu ce-oi fi inteles eu dar ma lamuresc indata. Scuze pt off-topice!
 

mihaelacr

Member
la baumax au reduceri la unele plante de 75%; aveau azalee si rhodo de 14 la 24, clivia miniata la 10lei,spirea litle princess la 10 l, hibiscus la 45, muscate la 4 l, 9 cactusi la 10 l,trandafiri de la yurta la 5 unii la ghiveci la 10 l; trandafiri m maricei aveau bonica si ceva acoperitori la 40-45 iar cei englezesti la 85, dar am vazut doar 3: hermitage, graham thomas si mary rose; ar mai fi cate ceva, dar acum nu imi aduc aminte
 

kerkyra

Well-Known Member
Rose, nu te bucura, am fost eu ieri si la noi nu e nimic. Preturi enorme la flori, chiar si la cele reduse, ce am luat a fost doar o tufanica la 1,7 lei alba, micuta, dar era singura care mai avea boboci, restul, cateva, erau deja trecute.
 

kerkyra

Well-Known Member
Asta se intampla de curand, anii trecuti mi-am luat o multime de plante din Baumax la preturi super, de la reduceri. Acum insa mi se par f scumpe si reduse, si nereduse (de ex crizanteme la ghiveci care in piata sunt sa zicem cam 10 lei, aici 20 si ceva)
 

Roxana Peled

Active Member
Da, da, asa erau crizantemele si in Bucuresti.
I-am luat eu mamei mele de ziua ei una cu 24 lei si apoi am gasit duble la Obor cu 10 lei :)
Dar nu-i nimic ca m-am razbunat :x .... mi-am luat mie 3 de la Obor :rofl:
 

raven

Member
Azi am trecut prin Baumax sa caut un cadou.
Si mi-am facut mie cadou o clematita cu 15 lei. :)
Aveau si panselute super, din acelea cu flori mari si cretze, cu 2.99 lei
 

belisima

Well-Known Member
am vazut si eu sapt trecuta in baumax clematitele gipsy queen,dr ruppel...cred ca asao :? unele nu aveau muguri,deci terbuie asa teuiti bine la ele daca alegeai ceva,eu mi-am luat 2 muscate curgatoare superbe,abea le adusesera,la 15 lei bucata
 

raven

Member
Asta e ideea; daca ma uitam cu siguranta descopeream ca nu le am. Si la pretul ala sigur umpleam cosul. Sa mai spun ca am luat intentionat cos si nu carucior? :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
as avea o intrebare si rugaminte pt cei care au fost recent la Baumax .
sunt muscate curgatoare din alea tiroleze ? muscate mici la pack de 10 .
as da o fuga miane daca sunt ,in caz contrar nu m-as duce ca sunt vreo 30 km :roll:
 
Sus