Amarillys (Hippeastrum) part II

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

anette_b

Member
frumosi !
ai mei , dupa a treia iernare (acum chiar ca au avut repaus !) tot frunze dau. nu stiu ce sa le mai fac. daca iese intai frunza , nu infloresc.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu am ramas masca: toti au inflorit sau urmeaza sa infloreasca. Si cei de la serviciu si cei de acasa. In sfarsit i-am vrajit. :)
 

akhalteke

Member
Da, asa de mult dorm Dane, mi-ar face placere si mie sa ii scot mai repede, dar n-am ce face deocamdata, infloresc ei pe urma.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
de la Tibi , apoi ingrasat bine si asta e rezultatul

nu cred ca face pui anul asta , desi as fi vrut ca nu pare dublu ci triplu :wink:
 

popgeo

Well-Known Member
Membru staff
Moderator
danero2004 a spus:
de la Tibi , apoi ingrasat bine si asta e rezultatul

nu cred ca face pui anul asta , desi as fi vrut ca nu pare dublu ci triplu :wink:
Arata grozav.... Dane.

Superbi Cornelia... mai ales cel dublu alb cu striatzii rosii.

Uite si la mine unul dublu... dar nu e cam ce ma asteptam .

 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pop hippe ala e o minune: a avut 2 tije pana acum cu cate 4 flori uriase si mai face o tija. :) N-am putut sa vad asa ceva.
 

nick1971

Active Member
Cornelia, sunt minunati! cel mai mult imi place cel cu tenta portocalie
eu am cumparat anul asta de la Alexandru Tudose 7 bulbi si absolut toti au avut 2 tije si la o perioada scurta m-am minunat cand am vazut-o pe a treia, iar la 2 am si pui :D
acum sper sa-i cresc cum trebuie sa ma bucure si la anu' cu flori :D
 

nick1971

Active Member
nick1971 a spus:
bulbii de la Alexandru imi ofera surprize... placute :D
dupa ce au avut cate 2 tije, care abia s-au trecut, Benfica si Charisma mai pregatesc cate o tija
Sumatra s-a trezit si el
Lady Jane i-a batut pe toti la durata infloririi, s-a deschis prima floare pe 21 dec si azi inca mai are viata :D
Jewell mai are si el 2 flori
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Ma bucur ca-ti place.

Inca o tura mica (de care nu-s chiar satisfacuta - ca si calitate a pozelor)


 

IoanaTweety

Active Member
Nici noi nu suntem satisfacuti...de calitatea pozelor. :rofl: Eu tot nu inteleg de ce nu incerci sa faci poze la lumina naturala, fara blitz.
Crinii in schimb sunt grozavi. :mrgreen:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus