Adenium - trandafirul desertului - I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

albela

Active Member
Deci am gresit. Nu au caudex, sunt se pare obtinuti din lastari nu din seminte. Poate de aia pretul mititel. Eu vreau oricum daca gasesti, magda.
 

Sash

Active Member
Eu l-as muta intr-un ghiveci mai mare.
Daca am timp zilele astea o sa incerc sa fac poze si sa-ti arat diferenta de dimensiune intre cateva exemplare "nascute" in acelasi timp, dar cazate in vase de dimensiuni diferite. Pe scurt cel din vasul de bonsai are cca 10 cm iar cei din ghivece normale cred ca au cca 40cm.
 

mena

Member
Sa va prezint si eu micii mei grasuni. Din 10 seminte puse pe 13.08.09 au germinat doar doua.
Iata-i
Pozele sunt facute 25.08.09. Acum i-am transferat in pahare de plastic...dar nu s-au dezvoltat prea mult. Am impresia ca stau pe loc :cry:
 

enya

Member
daca asa sta treaba hai sa va prezint si eu grasunii mei...cei trei mai mici sint din semintze puse de mine si au crescut destul de repede...
........iar cel mai marisor este primit de la gomez...
 

magda

Active Member
Moderator
Enya poti te rog sa schimbi setarea dimensiunii pozelor ? sunt prea mari pt. pagina de forum si eu nu reusesc sa modific de la tine din album
 

sicamin

Member
Sant frumosi "grasuneii" vostrii ,aveti cu ce va lauda! sa va traiasca!
Acum sa va arat si eu pe ai mei,obtinuti tot din seminte ,si au 1 an deja.

Si altii mai marisori :
 

mena

Member
Sicamin, sunt f frumosi.... :wink:
Acum mi-am facut o idee cum ar trebui sa arate si ai mei peste un an (daca vor supravietui :evil: )
 

albela

Active Member
Sunt foarte fericita ca au germinat toate semintele puse. Reusita 100% :D . Ori Codrina mi le-a dat din tot sufeltul ori au inceput sa ma iubeasca si adeniumii pe mine nu numai eu pe ei :) .
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus