Adenium - trandafirul desertului - I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Chiquitita

Member
Marmoset a spus:
Chiquitita...adica mai ai niste astfel de plante care au si alte culori la flori??? :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
Gata, jur ca pun bani la pusculita si fac comanda de un Adenium matur de la...Hodnik? Sau de unde l-ai luat?
Nu mai am altii, eu vb. de celelalte plantute ale colegilor forumisti :rofl: .

Eu lam luat de la Bakker.
 

oana_oana

Member
Wow dya ce frumos. Abia astept sa pui poze cu floricelele deschise. Cand ii vad pe ai vostri infloriti parca imi scurteaza si mie asteptarea. Ma bucur asa mult de floricelele voastre ca si cum ar fi ale mele.
 

Marmoset

Member
dyayzh, plina de surprize ca intotdeauna! :eek: :eek: :eek: Ce incantare o sa fie cand o sa-l vezi inflorit si-o sa ne pui si noua poze! :visator:
Cat e de inalt? Are ramificatii? Ce varsta are? (am inceput interogatoriul :rofl: )
 

fixpix

Active Member
si al meu acusica da sa crape in floare



sper sa nu pierd momentu... cu aparatu. ca e la ai mei la tara. dar sper ca tine cateva zile floricica... ca ar fi culmea. de ani de zile astept si sa...
 

oana_oana

Member
Wow creste tensiunea. Tot mai multi adeniumi isi fac simtita prezenta.
Sper sa nu patesti si tu ca in Denys pericol public 2 :rofl: - macar mai ai cand sa-l vezi inflorit, nu cum a patit nenea ala.
 

Chiquitita

Member
fixpix a spus:
si al meu acusica da sa crape in floare



sper sa nu pierd momentu... cu aparatu. ca e la ai mei la tara. dar sper ca tine cateva zile floricica... ca ar fi culmea. de ani de zile astept si sa...

Stai linistit ca nu pierzi momentul, floricelele tin cam 5-7 zile, poate si mai mult. Si inca ceva, ele te avertizeaza cand grasutul vrea apa. :wink:
 

Marmoset

Member
fixpix a spus:
si al meu acusica da sa crape in floare



sper sa nu pierd momentu... cu aparatu. ca e la ai mei la tara. dar sper ca tine cateva zile floricica... ca ar fi culmea. de ani de zile astept si sa...
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: Fixpix, si tu...??? Pfuuu, voi cei cu Adenium in floare, sa le faceti un party, ca-s prea frumosi!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus