Abutilon

daisy111

Active Member
:eek: Cat sant de frumosi!!!!! :visator: :visator: :visator: La ai mei cei doi nu le merge bine deloc :cry: incet incet raman fara frunze si nu stiu ce sa le mai fac :( :( Tu ce conditii le oferi de sant atat de frumosi?ca vreau si eu. :(
 

mymo

Active Member
Daisy ii tin in soare si-i ud cu nerusinare,din cand in cand le mai dau si "rahatel" :)
Sigur ca da Marioara.
 

mymo

Active Member
:rofl: Abutilonilor mei le dau ingrasamant natural, mai precis de gaina ca numai din ala am.
Intre timp caut si poate gasesc roz si mov ca nu am si tare imi doresc.
 

daisy111

Active Member
Daca as avea,ti-as da cu toata dragostea sa intregesti colectia!!!! :hug: :* ...dar exista si mov? :eek: :oops: :oops: :oops: nu am vazut. :oops:
 

mena

Member
Sunt superbi byby.... :visator: Si eu visez sa am intr-o buna zi niste plantute de abutilon printre florile mele....Astept momentul propice sa le achizitionez... 8) (aici in Targoviste nu am vazut inca abutilon....trebuie sa caut prin imprejurimi.... :) )
 
D

dyayzh

Guest
Foarte gingasi si frumosi dar mie personal, mi se par dificili. Imediat atrag musculita alba si daca am uitat o data sa-i ud la termen, poc..poc...pica frunzele :(
 

christine

Member
Aveti abuti foarte frumosi, fetelor! Va felicit pentru ei! Si eu am o mare pasiune pentru aceste frumoase flori.
 

mena

Member
Am achizitionat si eu niste seminte si sper sa fiu fericita posesoare a acestei flori minunate...acum sa vedem daca stiu sa le scot la lumina.... :)
 

Roxana

Active Member
Frunzele abutilonului meu s-au ingalbenit de-a lungul nervurii si pe frunze am observat ca sunt niste punctulete albe. Acele punctulete le-am observat si pe frunzele celuilalt Abutilon, dar el nu are frunzele galbene, ci sunt normale.
 
Sus