Trandafiri Miniatur

v.cristina

Active Member
:clap: :clap: :clap: cam asa am procedat si eu

poate mi se pare dar in ghivece parca se chinuie

surparinzator este faptul ca sunt foarte rezistenti la geruri in comparatie cu cei copacel :x :x
 

aleynad

Active Member
Moderator
intradevar, in gradina le merge de minune :D
cand stateam la apartament nu rezistau mai mult de cateva luni in ghiveci :( cu toata stradania mea sa-i tin in viata
anul trecut am plantat in gradina 7 si au trecut toti cu brio gerurilor din iarna asta :D , adevarul este ca au fost si bine musuroiti cu pamant amestecat cu frunze adus din padure :D
 

iogamac

Member
eu drept sa va spun nu i-am musuroit nici pe cei mari, nici pe cei pitici si sunt bine merci...ieri am scos pet-urile de pe cei plantati asta toamna...de fapt unul l-am pus in sfarsitul lui noiembrie :) si vad ca-i bine
 

iogamac

Member
mai blanda uneori ca in iarna asta ne-a spulberat....aici nu prea e zapada de obicei...direct gheata ca bat ste vantoase de abia te ti pe picioare
 

v.cristina

Active Member
dar trandafiri capacei ai? eram curioasa cum au trecut aceasta iarna care intradevar, a fost destul de generoasa cu voi :)
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Nici la mine piticii nu au nimic si nu i-am musuroit in nici intr-un an ......i-am si tuns drastic asa cum imi place mie :)
 

iogamac

Member
scuzeeeeeeeeee...am plecat pentru 5 minute si m-a furat valu' :rofl:
am ajuns in piata si mi-am luat saxifraga...acum trebuie sa studiez...ma duc sa ud gradina
 
Sus