studiu de caz trandafir STERLING

mymo

Active Member
albela a spus:
Am sa fac poze dupa plantare ca nu vreau sa ratez sub nici o forma intrarea in clubul asta :) .
"Clubul"s-a cam evaporat intre timp asa ca trebuie inaugurat "noul club"...care sun acum participantii la experiment?
Din cate imi amintesc eu...Mihai63,Albela,Mirelus(pe care n-am mai vazut-o de ceva vreme..si cine mai e?
 

mymo

Active Member
:rofl: si daca sunt din mai multe zone ale tarii e si mai bine,eu am cauta doar la Practiker dar nu am gasit,asa ca raman pe langa club :rofl:
 

albela

Active Member
Eu de acolo l-am luat. Daca ma duc sambata acolo (si cred ca chiar am sa merg ca ma mananca palmele de vreo doua cumparaturi florale) ma uit daca mai sunt.
 

lelia

Well-Known Member
Sincer,nu stiu cat de ,sterling e,dar am cumparat si eu (pt prima data )l-am plantat sambata , am fost multumita de starea radacinilor ,sper sa ma incante si cu flori la fel ca cele di poza
 

mymo

Active Member
Cu parere de rau,de la Yurta n-am gasit,dar am gasit de la Sem-Luca.Daca credeti ca ma pot inscrie si eu in "club"promit ca contabilizez fiecare suflare a Sterlingului :rofl:
 

albela

Active Member
Sterlingul meu plantat ieri

Nu i-am pus ingrasamant, am folosit pamant de florarie.
E plantat langa un hibiscus de gradina roz sau mov (nu stiu ca nu a inflorit anul trecut).
 

lelia

Well-Known Member
Plantat sambata 14 martie

Am scurtat radacinile 2mm ,i-am facut o baie in atonik ,am amestecat pamantul cu rumegusul in care a fost tinut,pamant cu ph acru si o mana de ace de brad si l-am plantat.
Timp frumos,12 grade ziua iar noaptea minus 2 grade ,asta-i tot pana acum si..... :astept:
 

karmenutza

Member
Woaawww! Si cand veti aparea la vara cu poze cu trandafiri care mai de care mai frumosi! Ni se vor lipi ochii de monitoare!
 

ghia_don

Active Member
Eheei, ce va pasa voua, pe la voi deja e primavara...nu ca pe aici unde noaptea inca ingheata bocna pamintul :cry: ...
 

Fleur

Active Member
Mymo acopera cu pamant cat mai mult trandafirul ca inca sunt nopti cu temperaturi negative. Si eu am plantat sambata Sterlingul si inca unul si am pus pamant sa acopar cat mai mult lastarii, Sterlingul chear avea un lastar nou de vreo 10-15 cm ca de cate ori am vrut sa-l plantez a plouat sau a nins. Ii voi descopri prin mai.
Am sa fac poze.
 

mg

Member
Hai ca ne-am agitat sa plantam Sterling si poate ne trezim cu niste frumosi trandafiri de orice alta culoare deci aceea de pe ambalaje ....Poate trebuie sa facem un concurs cu " al cui " este mai albastru !
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:rofl: cred ca mai bine il initiezi acum ca sa fii sigur ca cineva totusi va cistiga in vara :rofl:
Uite eu nu am vrut sa cumpar din spirit de fronda :mrgreen:
 
Sus