Colectie CristianG

CristianG

Well-Known Member
mikiduzza a spus:
CristianG a spus:
mikiduzza a spus:
ce de flooori :visator: :indragostit: :visator:
felicitari! :D
Multumesc! Hai in gradina mea...Ce zici? Sa iti bagi nasul si sa iti atingi ochii cu florile mov ale phalenopsisului... :mrgreen: :wink:
Cristian, ai o "gradina" plina cu ohidee superbe. Cred ca oricine ar fi incantat sa o vada live :) :D
Fac ce fac si tot in gradina vin sa imi clatesc ochii cu orhideele care sunt inflorite iar altele asteapta sa infloreasca... :D
 

CristianG

Well-Known Member
Kati a spus:
CristianG a spus:
Multam, multam....Sper sa nu fie deocheata si sa cada florile de pe tija...:) :wink: :idea:
:rofl: :rofl: N-o sa cada florile :rofl:
Hai ca mi-ai placut! Felicitari pentru frumosul phalaenopsis!
Gracias! Sa speram....Pe noi ne doare capul cand suntem deochiati si plantelor le poate cadea florile... :mrgreen: :D
 

lelia

Well-Known Member
Cristian,ce colier de flori sidefii ,ti-a daruit movulia ta !!!! e superba ! :visator:
Sa te bucuri de ele ! :D
 

CristianG

Well-Known Member
Noua achizitie - Phalenopsis 26.06.2011

Dumnezeule ce superba este! Am achizitionat-o astazi la pretul de 27.90 lei din Carrefour Brasov.:)
 

CristianG

Well-Known Member
Kati a spus:
Chiar e frumoasa! Si tare ma mir ca ai gasit-o la pretul asta! :eek:
Da, Kati....Mi-a sarit in ochi imediat. Nu am vrut sa ma uit la pret stiind ca de obicei in Carrefour preturile sunt destul de mari la orhidee. Insa totusi m-am uitat....Am ramas surprins de pret. Crezi ca am mai stat pe ganduri? :wink: Jump pe ea! Vezi ca mai erau si alte specii superbe...Era una alba cu tenta roz pe petale...Una portocalie inchis:) SUPERBE!!! Si da, toate la un pret mic...Go there Kati! :wink: :)
 

Kati

Active Member
Pai sa stii ca ma bate un gand... dar am spus ca nu mai iau altele, abia incep sa fac putina lumina intre celelalte :rofl:
Acum mi-e mult mai usor sa le ud si sa am grija de ele, fara sa devina incet-incet o corvoada.
La Carrefour afara la florarie sau pe rafturi in magazin erau? De asta ma miram si eu, ca de ocbicei acolo au preturi mari.
 

CristianG

Well-Known Member
Kati a spus:
Pai sa stii ca ma bate un gand... dar am spus ca nu mai iau altele, abia incep sa fac putina lumina intre celelalte :rofl:
Acum mi-e mult mai usor sa le ud si sa am grija de ele, fara sa devina incet-incet o corvoada.
La Carrefour afara la florarie sau pe rafturi in magazin erau? De asta ma miram si eu, ca de ocbicei acolo au preturi mari.
Astept sa imi spui daca ai mers la Carrefour!:) Stiu, avem mereu tendinta sa luam altele uitand ca celelalte pot sa sufere din cauza lipsei de spatiu. Erau in interiorul magazinului, la raionul de fructe...:)
 
Sus