Clematite partea IV

nick1971

Active Member
miki70 a spus:
Multumesc pt complimente :rose:
Dintre toate cel mai mult imi place Frau Susanne si apoi Utopia.

avem aceleasi gusturi, asadar :D

La Arabella sunt 3 bete plastifiate din Practiker si 3 inele care se vand la set de 3 din Baumax.

Ms pentru pontul cu inelele :hug:
 

R@MONA

Active Member
Da!!! Polonezele mele sunt in ghiveci! Toate 4!Anul acesta le tin in ghivece, iar la primavara le voi planta la tara; asa am facut cu toate cele cumparate; le tin intai la bloc, apoi le plantez.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
La mine a inflorit Venosa violacea din comanda din Polonia. Si florile sunt exact cum trebuie. Nu am pozat-o pentru ca boboceii au fost loviti de grindina si sunt cam ciuntiti.

Si apropo de comanda din Polonia, mi-a inflorit minikiwi Issai. Citisem despre kiwi ca ar inflori dupa 3 ani... Planta mea nu are nici 30cm. :?
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Si la mine a inflorit Issai si e la fel de mic :) Dar, daca tot sunt off-topic s-o spun si pe asta, Asimina e moarta de-a binelea, era putred coletul :cry:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Mda... eu inca nu am scos-o. Dar sunt convinsa ca e aceeasi situatie. :(
Si la cat a costat! :roll:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Tot mai frumoase! Ma bucur ca s-a mai colorat, Veronica :rofl:. Va arata superb asa colorata langa Rapsody in blue!
 

bebe Iris

Active Member
:rofl: da si pe langa Rosenstadt Freising, Venosa Violacea, Comtesse de Bouchaud, levantica frantuzeasca, trandafir th portocaliu, si ce-o mai fi plantat pe cm patrat din jurul ei :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
bebe Iris a spus:
:rofl: da si pe langa Rosenstadt Freising, Venosa Violacea, Comtesse de Bouchaud, levantica frantuzeasca, trandafir th portocaliu, si ce-o mai fi plantat pe cm patrat din jurul ei :rofl:
:tavalit: :tavalit: :tavalit: Zau ca nu esti cu toate tiglele pe casa :hug:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Poloneza Venosa Violacea.


Florile au fost lovite de grindina in stadiul de boboci. Dar s-au deschis suficient cat sa ma conving ca planta e ce trebuie.
 
Sus