Avonia alstonii

Kati

Active Member
Foarte interesant, nu am auzit pana acum de aceasta specie.
Si mie imi place tare mult, Gabiuta.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Cornelia daca ai stii ca m-a plesnit IAR dragostea de suculente.... :aoleu: Am REinceput o noua colectie.Mi-ar fi placut si ciudatica sa o am .
De vina pentru amorul meu reinviat :) sunt grupurile de pe FB in special din America de Sud care ma termina cu exemplarele lor.

Kati si Dan nu e asa ca e minunata???
Cind o sa mai am vreme mai pun poze :rofl: ca plante de unde???? :giggle:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Din pacate costa al naibii de scump transportul :( si pasiunea e ea mare dar nici chiar atit incit sa golesc visteria proprie pe nsite cutiute :mrgreen:
 

Kati

Active Member
Eventual, daca ai putea face rost macar de niste seminte. Ca alea vin mai usor. Doar ca trebuie sa ai rabdare pana cresc plantele :roll:
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Eu cu semintele nu prea avem multe in comun si mai ales cu cele de cactusi,suculente,etc dar eventul pot incerca o intrebare desi din cite am inteles majoritatea iau pui de la crescatori care nu sunt prea putini prin zona.
Si sa mai mentionez si faptul ca suedezii si indienii au niste exemplare.... :hipnotizat: ma rog,ce vad si eu din pozele puse pe ici-colo.
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
am gasit in Europe , cost de trimtere 11 euro , pret per planta 7,3 euro , plante la 4-5 ani :) sau 10,50 euro pret per pack de 2 plante :)
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
yep , doar sa mi zica daca mai aduce ca dupa ce trece de 1 nu mai trimite ca e prea frig pentru cactusi
 

Adina-Ioana

Well-Known Member
Moderator
Ce frumusete de planta! :visator: Cum sa nu iubesti suculentele! Forme, culori, marimi atat de diverse...
 
Sus