Zygopetalum

claude

Well-Known Member
Moderator
bravo lui, vad ca a tot ce poate :D Si presupun ca ai scapat si de topaitori, orice or fi fost ei :mrgreen:
 
:D din pacate infloriciosul nu era al meu , era al lui camik !
oricum , nici al meu nu o duce rau !am scapat si de topaitori , da si un puisor, ce sa mai vreau ? (al meu a fost inflorit in miezul verii , acum se pune pe facut pui , dar nu-i bai , ca nu ma supar defel !) :rofl: :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:oops: scuze, cred ca am luat-o razna din cauza ca am facut prea multe liste de trandafiri, nu mai pricep ce-i de capul meu :rofl:
 

Camik

Active Member
L-a lovit harnicia!
Inflorit in iulie ,decembrie si acum iar.Cata vrednicie !Trei tije odata...
Acum il laud ca s-o tina tot asa.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Camik, sunt fara cuvinte!! Trei tije...o minune...bag seama ca incepi sa o concurezi pe Lelia ca numai ea mai venea cu chestii de-astea nemaivazute! :rofl: :rofl: :rofl:
 

Camik

Active Member
Fetelor deja am probleme cu infloritul asta asa .A trebuit sa iau masuri.
Am taiat de multisor ingrasamantul si soarele il primesc doar pana la ora 9 dimineata dar se pare ca nu le pasa.
Acest zigo are bulbul cat un cartof .Phalele au deja greutati puse pt ca au inceput sa plonjeze din cauza tijelor prea pline de flori.
Si eu sunt uimita de harnicia lor.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Camik felicitari si parca deja simt ce parfum minunat vor avea acele flori...
Mascha sa ai parte de ei si sa le mearga bine!
 

Camik

Active Member
Multumesc!
Al meu miroase a zambile dar cel de mai sus am inteles ca miroase mult mai frumos.
Asa ca felicitari Mascha!
 

Camik

Active Member
Infloritttttttttttttttttt!!!
Nu va spun ce parfum e pe aici...(combinatie de zigo,milto,burageara si un pic dendro)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Daaa si eu zic la fel.E de vis!
Bravo si felicitari pentru ingrijirea ireprosabila pe care le-o dai.
 
Sus