Zinnia

kerkyra

Well-Known Member
Sunt rasarite de capul lor, din ce seminte au cazut anul trecut :D
Anul acesta, la sugestia lui Caramell, am luat si eu din cele pestrite, peppermint, nu au iesit foarte multe, dar sunt.
 

elenafles

Active Member
Bine ca ti-au rasarit macar cateva.Anul trecut am semanat si eu si nu a rasarit nici un fir.Cred ca semintele erau foarte vechi desi scria pe plic ca sunt valabile pana in 2012.Sper ca anul acesta sa fiu mai norocoasa.
 

kerkyra

Well-Known Member
Multumesc! Acum sunt cu ochii pe unele satirate, au boboci, tare sunt curioasa cum vor fi, pe pachet aratau foarte bine.
 

kerkyra

Well-Known Member
Da, am luat in plic de la Praktiker. Caramell mi-a spus de ele. Nu au rasarit decat putine, deocamdata doar doua plante am asa, au mai fost si din cele obisnuite in zona. Mai sunt cateva rasarite si marisoare, daca am macar 3-4 e bine, ca se fac tufe (sper).
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Si eu sunt cam dezamagita de culorile florilor de anul acesta. Tot 2 mi-au iesit si mie, insa niciuna nu are culoarea aceea superba pe care am avut-o anul trecut. Si nici nu s-au facut tufe asa frumoase :(

Dar nu ma las, tot mai cumpar la anul. :rofl:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Nu le-am mai pozat pt ca m-au dezamagit :rofl:. Dar poate o sa le fac, macar ca amintire. :)
 
Sus