Zephyranthes

Camik

Active Member
Anul trecut si la mine au inflorit mai putini.Anul asta le-am udat cu stimulent de inflorire si au inflorit frumos.
 

aleynad

Active Member
Moderator
Cami, ce superbi sunt! :eek: :eek:
De abia astept sa se inmulteasca si ai mei ca sa faca asa multe flori! :D
 

popescu gp

Well-Known Member
zephirantes

Cami sunt faini;ai mei toti au inflorit sporadic ,desi i-am replantat ,iar cei galbeni au batut pasul pe loc;toti sunt in ghivece la soarfe si apa;eu am observat ca alternesza unan de abundenta un am mai sporadici;poate este doiar o impresie;galbenii acum doi ani mi-au facut si seminte,iar anul acesta nici nu au inflorit
 

lelia

Well-Known Member
Chiar sunt minunati ! :visator:

Am si eu alb ,mi-as dori si roz ,galben ....desi in tin restul timpului nu prea atrag privirile ,cand sunt infloriti ,sunt superbi !

 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce grabit! :D Sau astia colorati infloresc cum ii taie capul? Ca ai mei candida (cei albi) din gradina nu infloresc mai repede de jumatatea lui august
 

daisy111

Active Member
Foarte frumos!!! :clap: :visator:
Lelia am vazut abia acum ca ma angajasem sa-ti ofer 2bulbi de zephy roz :oops: ,(zcuza-ma ca am uitat :eek:f: ),dar nu mai pot sa te ajut pt ca mi-au murit in iarna asta si cei roz si cei albi :cry: :cry: nu am putut salva nici un bulb. :( :(
Imi pare rau. :(
 

magda

Active Member
Moderator
Alor mei le-au trecut deja florile si nici nu am apucat sa-i pozez :( Sper sa mai faca ceva floricele. Cei albi nu dau semne de bobocei. Iti trimit eu roz, Lelia, macar asa sa ma achit de o parte din datorie. Astept adresa ta.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Ce balcon vesel ai Akhalteke! Foarte frumos au unflorit rozalii.

Zilele astea mi-au inflorit 2 frumuseti delicate: Cooperanthus hortensis si Cooperanthus Snow White
 

akhalteke

Member
Caramell, tu ne incanti cu specialitati, felicitari! :visator:
D-le Popescu, felicitari si dvs.! Ce frumosi trebuie sa fie si cei galbeni... :visator:
 

miki70

Active Member
Am 2 jardiniere si nu dau nici un semn ca vor face flori. Am mai pus cativa bulbi ramasi direct in pamant si azi am vazut un boboc, oare nu le place apa f multa? Cei pusi in gradina au pamant uscat intre udari dar cei din jardiniere nu.
 
Sus