Yurta Brasov

claude

Well-Known Member
Moderator
Bradut, nu mi-o flutura pe sub nas pe Pamela, ca te trimit sa-mi cumperi si mie :evil: :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Iaz vezi-ti de treaba si nu ma mai ispiti, ca si-asa am suferit amarnic la comanda de Polonia, ca am buget de austeritate si nu am putut comanda ce am vrut :(
 

bradut

Well-Known Member
Claude, daca am avea buget nelimitat, cred ca am goli depozitele furnizorilor. Lasa ca-i mai bine asa, mai cum masura. :)

Ramona, vezi ca plantele sunt micute. Poate ca ai vazut cum arate produsele de la Yurta: unele sunt in cutii de carton, iar altele in niste pungi de pastic.
 

R@MONA

Active Member
Da, dar la clematis important e sa aiba radacina sanatoasa! Cat despre magnolii, cati ani ii trebuie sa infloreasca?
 

anasstasia

Active Member
Pai la Yurta pe site nu au Rouge Cardinal! Eu ce sa cumpar??? :cry: :cry: :cry:
Si da, sint ciinele lui Pavolov cind aud de clematite! :rofl: :rofl:
 

bradut

Well-Known Member
Anasstasia, daca stau bine si ma gandesc, cred ca la Brico am vazut Warszawska Nike si nu Rouge Cardinal. Nu mai tin bine minte.

Ramona, magnoliei ii trebuie timp sa infloreasca, mai ales ca cele de la Yurta sunt minuscule. In cazul lor, mai bine cumperi o planta mai marisoara. Un soi care infloreste mai repede este Susan.
 

R@MONA

Active Member
Poate au si nu au trecut ei. Incearca sa -i intrebi la telefon. :rofl:
Stai linistita, in primavara aceasta vei gasi Rouge Cardinal!
 

R@MONA

Active Member
bradut a spus:
Anasstasia, daca stau bine si ma gandesc, cred ca la Brico am vazut Warszawska Nike si nu Rouge Cardinal. Nu mai tin bine minte.

Ramona, magnoliei ii trebuie timp sa infloreasca, mai ales ca cele de la Yurta sunt minuscule. In cazul lor, mai bine cumperi o planta mai marisoara. Un soi care infloreste mai repede este Susan.
Aha, multumesc. Imi place si magnolia Susan.
 

bradut

Well-Known Member
Da, cu siguranta vor fi de cumparat Rouge Cardinal. Am vazut in fiecare an la Baumax, cel putin.
 

aleynad

Active Member
Moderator
bradut a spus:
Ramona, magnoliei ii trebuie timp sa infloreasca, mai ales ca cele de la Yurta sunt minuscule. In cazul lor, mai bine cumperi o planta mai marisoara. Un soi care infloreste mai repede este Susan.
Eu am cumparat acum 2 ani in februarie, Magnolia Stelata de la Yurta si a inflorit din primul an, desi era micuta, avea vreo 40 cm.
 

bradut

Well-Known Member
Am cumparat 4 cutii cu magnolii, de la Metro, acum vreo 4 ani (nu mai retin bine, dar, oricum, sunt printre primele mele plante). Cel mai bine s-a dezvoltat, intr-adevar, Magnolia Stellata, care a si inflorit. Dar toate sunt inca mici, cred ca au intre 0,5 - 1m. Celelalte nu au inflorit.
 

bradut

Well-Known Member
Ramona, cei de la Yurta au introdus comanda online foarte recent. Pana nu demult nu exista posibilitatea asta.
 

R@MONA

Active Member
Ma gandeam ca poate exista la noi in oras un magazin care sa vanda produsele lor, dar cred ca sunt slabe sanse.
 

bradut

Well-Known Member
Eu zic ca, daca tot au facut posibila comanda pe site, este bine sa incerci. Chiar daca platesti curierul, cred ca iti scoti banii pentru transport, fiindca in magazine, produsele Yurta sunt mai scumpe decat pe site. De exemplu, la Brico, o clematita costa 16 lei, iar pe site este 12 lei. Arbustii erau 13-14 lei, iar pe site sunt 10 lei.

Acum nu stiu in ce masura iese ceea ce este in cutie. Dar la pretul asta, merita sa incerci, zic eu.
 

R@MONA

Active Member
Da, pretul este mai mult decat ok; o farama de indoiala am in ceea ce priveste produsul, sa nu patesc ce am patit cu Morami, cand din 3 clematite...am ramas cu un ciot care se chinuie si acum sa traiasca.
 
Sus