Yurta Brasov

nick1971

Active Member
eu nu sunt multumita de ce am luat de la ei, am cerut Salcia Hakuro Nishiki, nu a fost... salcam galben, prapadit si s-a uscat, produsele lor in magazinele de specialitate macar vezi ce cumperi
 

belisima

Well-Known Member
se pare ca majoritatea plantelor decorative sunt disponibile din 2015....mai bien ca am scapat de o cheltuiala:whew:
 

monika 82

Well-Known Member
A aparut noua oferta, cine este interesat, am vazut cateva clematite deosebite pret 12-15ron, hortensii frumoase 12 ron!
 

adrianam

Well-Known Member
Frumoase si deosebite clematitele. Mai ca m-ar manca palma la o comanda! :D
Dar pana acum cred ca am strans 60 de clematite in gradina si nu se cunosc. :think:
Ori sunt prea frumoase in poza, dar in realitate nu cresc asa frumos, ori nu reusesc eu sa le ofer conditii bune! :gandit:
 

geodezia

Well-Known Member
cresc dar dupa un numar de ani afica vreo 5-6-7
apoi sti tu ca si eu am citeva si tot asa se vad greu de-abia de-abia pescuiesc si eu cite o poza cu cite o floricica mai acatari de pus in albume
Ady daca faci vreo comanda vreau si eu un liliac primarose de ala galbui
multam
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Si eu mă uit pe la clematite. Ma gândesc ca o sa apară prin magazine gen Praktiker, Baumax, Dedeman. Anul trecut trandafirii ăia la ghiveci de Tantau care la ei sunt 28 lei erau intr-un final cu 10 lei. Si mai e aspectul ca uneori nu prea iese ce scrie pe eticheta. Din păcate. Asa ca ma mai gândesc.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
In carrefour au aparut deja produsele Yurta. Clematitele erau cam 17 lei
 

geodezia

Well-Known Member
Mircea ceace este cu ballot de pamint gen clematite e bine sa le vezi inflorite dar rosele nu am incredere nici eu ca tot asa am mai cumparat si eu de pe la noi si mi-au iesit .....ochii ca rosele au fost cu totul si cu totul altceva adica mi-au iesit trandafirii aia rosii obisnuiti vreo 3-4 dar imi plac si aia na acum ii las si pe ei sa creasca ca se fac si ei frumsoi
 

jasp15

Active Member
Am luat si eu sambata "snow queen" din real 8 lei.La dedeman am vazut dupa aceea aceeasi clematita la 15 lei, iar red star, multiblue, inocent blush 20 lei.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
8 lei in Real e un pret incedibil! Te face sa-ti para rau ca n-ai luat mai multe. :)
 

happy

Well-Known Member
Geodezia,am gandit in acelasi timp!!!:dans:
De la Maria o am si eu.
Eu m-am axat anul asta pe clematite cu flori care sa parfumeze gradina asa ca primul pas a fost clematita Armandii Snowdrift care in plus mai sta si verde tot timpul chiar si iarna.Costa ceva mai mult dar face,deja are boboci acolo unde o tin la rece pana se incalzeste.

Urmatoarea achizitie va fi Montana Wilsonii cu flori parfumate de 5cm
 

monika 82

Well-Known Member
Da, a aj foarte repede! Dar acum cand sunt probleme, nu raspund la telefon, nu raspund la mail, curierul nu a acceptat sa deschid coletul, mi s-a parut ca este cutia prea mica pt 8 clematite si o hortensie, anul trecut am comandat 7 clematite si o magnolie si era o cutie mult mai mare!
 

Paulyna

Active Member
Am facut si eu azi comanda la clematite,sa vad ce primesc.
Macar sa fie viabile,fetele care le-au venit deja clematitele,cum se prezinta ? Sunt ok ?
 
Sus