Winchester Cathedral (David Austin)

victoria222

Active Member
Un trandafir superb. Foarte gingas si diafan, are flori de marime medie imaculate. Cel putin asa sunt la mine, medii, pentru ca e prima lui primavara in gradina mea:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
e super frumos :) l-am luat si eu ,si il astept la cotitura :)


intrebare : bobocii sunt roz[ nu vad prea bine in poza] ? pt ca la mine sunt si m-am gindit ca m-am ales cu doua Mary rose :? stiu ca e sportul lui Mary rose ,probabil ca de aceea seamana bobocii :?
 

victoria222

Active Member
Sannamaria, bobocii sunt roz, si eu m-am mirat la inceput, dar floarea s-a deschis alba ca zapada.
Eli, da, infloreste in multe valuri. O sa-ti trimit butasi din toti ca am vazut ca esti maestra la prins trandafiri :D
 

elipopa

Active Member
victoria222 a spus:
Sannamaria, bobocii sunt roz, si eu m-am mirat la inceput, dar floarea s-a deschis alba ca zapada.
Eli, da, infloreste in multe valuri. O sa-ti trimit butasi din toti ca am vazut ca esti maestra la prins trandafiri :D
da, am mare noroc la prins-ul cu pet-ul!! sa vad pe unde-i mai pun la toamna :) !!
 

Elektra

Member
Desi furtuna din noaptea trecuta i-a cam facut praf florile, mirosul inca persista. Pentru mine, un amestec de miere cu aroma pastaii de vanilie, un parfum diafan, usor si proaspat chiar daca este un pic dulceag...sunt impresionata de piticutul meu care abia are 30 de centimetri dar e harnic la facut flori si bobocei.
 

Dea

Active Member
e un trandafir spectaculos. Tufa mare, aproape mereu plin de flori pe intreg sezonul de inflorire. Rezistent la ger si la daunatori!
Face senzatie in fiece an, de cand il am :D
 

ghia_don

Active Member
Butaselul meu are un bobocel :dans: ..cam rozut mi s-a parut, dar daca ziceti ca asa e la inceput , inseamna ca e Winchester Cathedral, nu mai am dubii :D ..
 

Dea

Active Member
Doina, bobocii sunt roz, dupa care floarea devine de un roz abia perceptibil pe margini si alba in rest ! :wink:
 
Sus