violete noi

simona2

Member
Mai......dar nu e singura . Nici eu nu ma pot abtine si mai dau o tura prin Bricostore ca deh , poate mi se lipeste una de degete ! :rofl:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Cand mania loveste cu sete, nu mai conteaza ca e Kaufland, Sellgros, Beta, Zeta, Feta ... :rofl: :rofl: :rofl: Cumpar flori si de la floraria din colt. Oricum toata lumea ma crede nebuna, deci o floare in plus chiar nu conteaza. :tavalit:
 

nicoleta

Member
Cornelia, Simona2, idealul meu feminin in materie de violete africane, sa cumpere de la...Feta si nu Dibley? Lesin...
 

cornelia

Fondator
Membru staff
:tavalit: Nu lesinati asa repede ca mai avem si maine o repriza. Nu de alta dar mi-am propus sa dau o raita dimineata prin magazine sa vedem ce gasesc.
 

simona2

Member
Stai....nu lesina pana nu o sa le vezi si inflorite !! ....vorba Corneliei...una in plus nu strica ! :rofl:
 

simona2

Member
Ma gandeam ca mai sunt doar 2 luni si-mi deschid lista de cumparaturi . Chiar m-am orientat la cateva varietati .
 

nicoleta

Member
Eu am cumparat violeta, ieri, cu 9,9 ron. Astazi am luat pentru o prietena cu 8 ron. Daca ma duc eu miine...ce mai cumpar? Dar ma duc fara sot! :rofl:
 

simona2

Member
nicoleta a spus:
Eu am cumparat violeta, ieri, cu 9,9 ron. Astazi am luat pentru o prietena cu 8 ron. Daca ma duc eu miine...ce mai cumpar? Dar ma duc fara sot! :rofl:
Draga , dar nu te mai duce si maine , mai stai si tu acasa , mai lasa si pe altii sa cumpere !! :)
 

Simona D.

Member
nicoleta a spus:
Eu am cumparat violeta, ieri, cu 9,9 ron. Astazi am luat pentru o prietena cu 8 ron. Daca ma duc eu miine...ce mai cumpar? Dar ma duc fara sot! :rofl:
Eu zic sa in primul rand sa te orientezi la un carucior din ala pentru baxuri :)
 

simona2

Member
Apropo , ati auzit de violeta de padure , care miroase ? Cica are frunzele ceva mai mici decat violeta obisnuita . Are o colega si a zis ca-mi da si mie din ea .
 

sini

Well-Known Member
si eu mi-am luat ceva azi.Pacat ca aparatul nu poate reda adevarata culoare.
Nu este aceasta nuanta, e ceva spre visina putreda.
 
Sus