violete noi

sini

Well-Known Member
nici nu incerca,Cornelia
sunt cam departe(in poze) de culoarea reala,exceptie facand cea rosie si ultima
vom vedea maine daca iese ceva
 

simonac

Member
parca pe a doua am mai vazut-o pe undeva, dar nu mai stiu cum se numeste....frumoase toate..sa-ti traiasca !
 

nicoleta

Member
Iata cu ce am venit asta seara de la Kaufland:
E grena si are si frunze ciudatele...cam jumulita dar sper sa o fac bine! Ce ziceti?
 

sicamin

Member
Poate pe a mea puteti s-o identificati. Azi am cumparat de la Kaufland dar nu scria decat Ballet pe toate.Are frunze variegate prima.

 

manuela

Member
Seamana cu ale mele, cred ca sunt de la acelasi furnizor. Am cumparat odata o violeta de la aceeasi florarie si pe suporturile de plastic scria Auchan. Poate ca se aprovizioneaza din acelasi loc?
 

nicoleta

Member
Eu am fost cu sotul meu si am luat doar una, i-am facut 2 poze pentru ca o iubesc! Era singura aceasta varietate!
Daca ma duceam singura cite luam? :rofl:
 

manuela

Member
Hahahahaha,:rofl: faci mishto de noi...pai tu ai de n-shpe mii de ori mai multe decat avem noi...ce sa faci cu unele simple si fara nume? :eek:
P.S. Ti-am retinut dorinta de cand ai exprimat-o prima data si am mai trecut pe la floraria cu pricina ieri, dar din pacate nu erau decat alea obisnuite si vanzatoarea, care repet ca e proasta, a zis? Cum, iar ati venit?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Manuela de cand ma doare pe mine in cot ca au sau n-au nume? :rofl: Cand ma loveste mania cumpar tot ce vad in fata ochilor. :) Multumesc pentru empatie si buna intentie. :oops:
 

manuela

Member
Ahhh, stiu ca nu te doare, dar avand in vedere ca ai o gramada de violete comandate si cu nume poate ca nu doresti o variegata oarecare mai ales ca sigur ai si tu variegate.Mea culpa :oops:
 

nicoleta

Member
Bravo, Cornelia, m-ai dat gata! La Kaufland cu tine! Nu serios, Cornelia, cum sa cumperi tu violete de la... :rofl:
 
Sus